Коагулограма (згідно Євростандартів).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Примітка

Не проводимо забір у м. Коломия, м. Хмельницький та м.Старокостянтинів.

Визначення

Коагулограма- це комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Завдяки йому можна своєчасно виявити проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем, в першу чергу це кровотечі або підвищене згортання крові.

Складові коагулограми:
-Протромбіновий час (PT)
-Протромбіновий індекс (РІ)
-Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR)
-Загальний Фібриноген (Fibrinogen)
-Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)

Фібриноген- білок плазми крові, синтезується в печінці під впливом тромбіну перетворюється у нерозчинний фібрин, який становить основу згустку, який згодом утворює тромб. Основна його функція полягає в формуванні тромбу  і зупинці кровотечі.

Протромбіновий час – це час утворення фібринового згустку. Швидкість даного процесу напряму залежить від кількості та якості фібриногену а також вмісту в крові антикоагулянтів.

Протромбіновий індекс – це відношення часу згортання контрольної плазми до часу згортання досліджуваної плазми, виражене у відсотках.

Міжнародне нормалізоване відношення — це стандарт визначення протромбінового індексу, який не залежить від способу визначення протромбінового часу та чутливості реагентів, які застосовуються для визначення даного показника в лабораторії, і базується на порівнянні показників протромбінового індексу досліджуваної крові із показниками зсідання крові стандартизованих лабораторних тест-систем.
Даний показник застосовується для оцінки стану системи згортання крові, контролю ефективності антикоагулянтної терапії.

Активний частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ) – час утворення згустку крові після додавання специфічних реагентів.
Використовується для діагностики захворювань системи згортання крові, виявлення антикоагулянту червоного вовчака, антифосфоліпідного обміну, передопераційної оцінки ризику розвитку кровотеч, контролю лікування нефракціонованим гепарином.

Відхилення від норми

Протромбіновий час (PT)
Подовження часу говорить про порушення згортання крові.

Протромбіновий індекс (РІ)
Підвищення показника притаманне для підвищення згортання та тромбоутворення а зниження для кровотеч.

Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR)
Підвищення
рівня характерне для захворювань печінки, дефіцит вітаміну К, спадкового або набутого дефіциту I, II, V, VII, Х факторів згортання крові, механічної жовтяниці.

Загальний Фібриноген (Fibrinogen)
Причинами підвищення рівня фібриногену є запальні, інфекційні та аутоімуннні захворювання, операції, травми, атеросклероз та вагітність.

Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)
Підвищення
рівня АЧТЧ вказує на схильність до кровотеч.

Коли призначають?

Даний аналіз призначають під час вагітності, перед операцією, при серцево-судинних захворюваннях, хворобах нирок та печінки, онкологічних захворюваннях а також для контролю ефективності проведеного лікування.

Рекомендації

Даний аналіз призначається лікарем для контролю системи гемостазу. Є важливим дослідженням під час вагітності.

Додаткова інформація

Коагулограма — оцінка здатності крові до згортання

Дослідження крові є першочерговим діагностичним і доволі інформативним методом, який використовується сучасною медициною для виявлення тих чи інших відхилень в роботі органів та систем людського організму. До цієї групи досліджень входять не лише загальний та розгорнутий аналізи, існують і інші. Коагулограма дозволяє визначити відхилення у процесі згортання крові, який виконує захисну функцію, забезпечуючи нормальний гемостаз.

Гемостаз — процес, який відповідає за те, що кров в організмі перебуває в рідкому стані, а у випадку травмування судин — зупиняє кровотечу. Тобто гемостаз забезпечує реалізацію транспортної та захисної функцій крові. Аналіз на згортання крові дозволяє зробити оцінку здатності крові трансформуватися з рідкого стану до тромбу і навпаки. Дослідження засноване на визначенні цілого набору показників. Відхилення від норми будь-якого з них може свідчити про порушення системи гемостазу.

Про що можуть свідчити відхилення від норми показників коагулограми

Які показники визначаються під час коагулограми:

 1. АЧТЧ (активований частковий тромбопластиновий час) — час, протягом якого кров, що була взята на аналіз, трансформується у згусток після додавання в пробу реагентів певного типу: кальцію хлориду, каолін-кефалінової суміші та ін. Якщо цей показник нижчий нормального, це свідчить про ризик виникнення тромбозу, вищий — про підвищення ризику кровотеч. Контроль АЧТЧ дозволяє оцінити доцільність і ефективність лікування гепарином. Показник АЧТЧ має діагностичне значення при підозрі на:
  • активацію процесу згортання крові всередині судин;
  • гемофілію;
  • дісфібріногенемію (синдром проявляється кровотечами помірного характеру, які спричинені травмами чи оперативними втручаннями);
  • псевдогемофілію або гіпофібріногінемію (характерні симптоми — підшкірні крововиливи, кровотечі з слизових оболонок).
 2. Протромбіновий час показує, через скільки формується згусток крові. Значення в межах від 9 до 12,6 секунд вважаються нормою. Швидкість утворення згустку визначають також за допомогою аналізу МНВ — міжнародне нормалізоване відношення. Дослідження обов’язково призначається пацієнтам, які приймають антикоагулянти.
 3. ПТІ (протромбіновий індекс) — число, яке відображає відношення протромбінового часу норми до значення, отриманого під час аналізу. Підвищений показник може свідчити про високий ризик розвитку інфаркту, тромбоемболії, підвищення рівня еритроцитів, наявність злоякісного процесу. Зниження рівня ПТІ свідчить про нестачу вітаміну К, ризик кровотеч, причиною яких є прийом антикоагулянтів.
 4. МНО — визначення протромбінового часу дозволяє розрахувати міжнародне нормалізоване відношення. В залежності від значень даного показника визначається дозування варфарину. Підвищення рівня МНО може свідчити про нестачу вітаміну К, наявність захворювання печінки, механічної жовтяниці, набутого або спадкового дефіциту I, II, V, VII, Х факторів згортання крові.
 5. Фібриноген — безбарвний білок, розчинений в плазмі крові, яка без його наявності носить назву «сироватка крові». Підвищення рівня цього компоненту крові можна спостерігати при інфекційних, запальних, аутоімунних захворюваннях, при атеросклерозі, травмах, вагітності та операції.

Аналіз на згортання крові призначається перед операцією, під час вагітності, при хворобах печінки та нирок, серцево-судинних, онкологічних захворюваннях. За допомогою даного дослідження здійснюється контроль ефективності проведеного лікування. Якщо вам призначили коагулограму, скористайтеся послугами діагностичного центру «МеДіс». Ми швидко та якісно виконаємо аналіз, що в умілих руках наших фахівців дасть достовірний результат. Ціна дослідження доступна.

370 грнЦіна у відділенні
333 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку