Комплекс 74. Моніторинг критичних станів при COVID-19

Тривалість виконання:
Визначення

Дослідження "Моніторинг критичних станів при COVID-19" включає:

 • Інтерлейкін 6 (IL6)
 • Прокальцитонін (PCT) 
 • D-димери (D-dimers) (CITO)

Інтерлекін-6 - плейотропний цитокін з широким спектром функцій. Раніше був відомий, як інтерферон-β2, фактор росту плазмоцитоми і фактор, що стимулює гепатоцити. Пізніше його описували, як фактор 2, стимулюючий В-клітини людини (BSF2). У 1988 році було запропоновано назвати його IL-6, оскільки подальші дослідження показали, що цей білок проявляє активність не тільки щодо В-клітин, але і Т-клітин, гемопоетичних стовбурових клітин, гепатоцитів і клітин мозку.

Цитокіновий шторм - це явище, коли імунна система виробляє надмірну кількість імунних клітин, які виділяють білки-месенджери, відомі як цитокіни. Цей надлишок цитокінів може призвести до запалення в легенях, яке у важких випадках може призвести до летального результату.
Цитокінові бурі спостерігаються при різних вірусних та бактеріальних інфекціях, включаючи гепатит, ВІЛ та коронавірус, а також у пацієнтів, які отримують певні методи лікування, такі як терапія CAR-T, яка використовується для атаки ракових клітин.
Вчені дослідили, що при важкому перебігу коронавірусної інфекції захворювання протікає в два етапи. Спочатку імунна система відповідає на вірус швидко та ефективно. Після чого її реакція стає агресивною, що в свою чергу призводить до вироблення надмірної кількості цитокінів, яке призводить зі сторони дихальної системи до:

 • запалення легень
 • гострого дистрес-синдрому
 • дихальної недостатності

При впливі на організм в цілому підвищує запальні процеси та сприяє загостренню хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної системи, а також порушує роботу печінки та обміну речовин.

Прокальцитонін - попередник гормону кальцитоніну, який не проявляє гормональної активності, і синтезується при запаленні. В нормі весь прокальцитонін перетворюється в кальцитонін в С-клітинах щитовидної залози у відповідь на гормональні стимулятори, і практично не потрапляє до кров'яного русла. У здорових людей його концентрація в крові надзвичайно низька, при вірусних захворюваннях та під час запалень рівень прокальцитоніну підвищується незначно. Проте при бактерійних інфекціях його рівень може сягати  200 нг/мл. 

D-димери - продукт деградації нерозчинного фібрину під дією плазміну. Маркер тромбоутворення та фібринолізу. Нормальна плазма не містить D-димерів у вимірювальній кількості. Аналіз D-димерів використовується для визначення наявності внутрішньосудинного згортання.

Відхилення від норми
 • Інтерлейкін 6 (IL6)
  Вироблення IL-6 швидко посилюється в ході гострих запальних реакцій, пов'язаних з пошкодженням, травмою, стресом, інфекцією, смертю мозку, новоутворенням і іншими патологічними станами.  Концентрації IL-6 у пацієнтів з травмами можуть служити попередниками пізніх ускладнень хірургічного лікування або маркером недіагностованих ушкоджень або ускладнень. Послідовні вимірювання IL-6 в сироватці або плазмі крові пацієнтів, що поступили у відділення інтенсивної терапії та реанімації, успішно застосовувалися для оцінки ступеня тяжкості SIRS (Синдрому системної запальної відповіді), сепсису і септичного шоку, а також для прогнозування клінічного результату у таких пацієнтів. Визначення IL-6 також рекомендовано для використання в якості раннього маркера сепсису новонароджених. Крім того, IL-6 відіграє роль у розвитку хронічного запалення, наприклад при ревматоїдному артриті.
   
 • Прокальцитонін (PCT) 
  Підвищення рівня свідчить про: сепсис, тяжку бактерійну інфекцію, неефективну антибактеріальну терапію
   
 • D-димери (D-dimers) (CITO)
  Підвищення рівня свідчить про: первинний або вторинний фібриноліз, тромботичний стан, злоякісні новоутворення, післяпологовий стан.
   
Коли призначають?

Даний комплекс призначають хворим на COVID-19 для моніторингу критичних станів захворювання та корекції лікування.

Рекомендації

Комлекс призначається лікарем і не є рутинним аналізом. У час поширення коронавірусної інфекції, даний аналіз стає ключовим для побудови тактики лікування пацієнтів з важкими критичними станами.

Склад комплексу
Інтерлейкін 6 (IL6); Прокальцитонін (PCT); D-димери (D-dimers) (CITO)
2185 грнЦіна у відділенні
2076 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку