Ацетон в сечі.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Ацетон (кетонові тіла) - належать до проміжних метаболітів обміну жирів (і частково білків).Надмірна їх кількість є наслідком енергетичного дисбалансу в організмі, пов'язаного з відсутністю вуглеводів або порушенням їх використання. В нормі в сечі відсутні.

Підготовка: для здачі даного дослідження потрібно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. В стерильний одноразовий контейнер проводиться забір 100мл ранкової сечі, забір проводиться одразу після сну усієї порції, після чого контейнер щільно закручується кришкою та доставляється в лабораторію.

Відхилення від норми

Вміст кетонових тіл може зростати при: порушені вуглеводно-ліпідного обміну, голодуванні, неправильному харчуванні,захворюваннях печінки, підшлункової залози, цукровому діабеті. Основним симптомом підвищення кетонових тіл в організмі є запах ацетону з рота. У дітей ацетонурія може супроводжуватися болювотою, судомами у наслідок порушення водно- електролітного балансу.

Коли призначають?

При порушеннях водно-ліпідного обміну, діагностиці цукрового діабету, появі запаху ацетону з рота.

Рекомендації

Визначення кетонових тіл можна проветси не лише окремим аналізом, а й у складі загального аналізу сечі разом з іншими важливими показниками.

Додаткова інформація

Тест на ацетон у сечі – діагностика кетонурії в дітей та дорослих

Тест на ацетон у сечі дозволяє дослідити вміст кетонових тіл – продуктів обміну речовин, які формуються в печінці під час синтезу глюкози. У нормі за добу із сечею виділяється 20–50 мг кетонових тіл, які стандартними якісними реакціями важко виявити. Якщо концентрація збільшується, тест стає позитивним.

Загальний опис стану

Резервуаром глюкози, як джерела енергії в організмі, є глікоген. За необхідності він розщеплюється до глюкози, поповнюючи її рівень у крові. Але якщо з їжею її надходить недостатньо або значно збільшується витрата, печінка починає розщеплювати жири, унаслідок чого з’являються кетонові тіла.

З організму вони виводяться через дихання, сечу та піт. Але при порушенні метаболізму жирів та вуглеводів виникає стан кетонурії або ацетонурії – концентрація кетонів у сечі перевищує норму. Такий стан провокує тривала дієта, тяжкі фізичні навантаження, стреси, отруєння.

Підготовка до дослідження

Діагностичний центр «МеДіС» проводить дослідження на ацетонурію в дітей та дорослих за 1 робочий день. Дотримуйтесь правил забору біоматеріалу, щоби ми могли гарантувати максимально точні результати аналізу:

 • не вживайте алкоголь, гостру їжу, а також продукти, що можуть змінювати колір сечі: морква, буряк, вишня, чорниця тощо;
 • не приймайте сечогінні засоби, вітаміни групи В;
 • збирайте матеріал зранку після гігієнічних процедур.

Жінкам варто відкласти діагностику до закінчення менструації. Для забору використайте спеціальну стерильну ємність для аналізів – вона продається в аптеках.

Показання до проведення дослідження

Аналіз може призначити сімейний лікар або профільний фахівець за такими показаннями:

 • діагностика цукрового діабету;
 • фізичні або емоційні перевантаження;
 • отруєння;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • голодування;
 • тяжкі розлади роботи печінки.

Активне збільшення концентрації кетонових тіл – реакція на дефіцит глюкози в організмі. Тому варто терміново виявляти причину та коригувати стан. Проходження тесту дозволяє коригувати раціон, передбачити розвиток токсикозу та виявити патології печінки, ЖКТ, крові.

Кетонові тіла в сечі дитини

Накопичення кетонових тіл загрожує ацетонемічним синдромом. Причиною підвищення може бути тимчасове порушення процесів обміну або тяжкі хронічні захворювання. Первинний синдром діагностується при недоліках раціону, у якому забагато:

 • солодкого;
 • жирного;
 • консервантів;
 • барвників.

Вторинний синдром є ознакою прихованих захворювань, серед яких ураження печінки, цукровий діабет, новоутворення або гормональний дисбаланс.

Ацетонурія під час вагітності

Тест на ацетон у сечі – важливий аналіз для жінок, що виношують дитину. Кетонові тіла можуть вказувати на такі стани:

 • токсикоз на ранніх термінах;
 • порушення роботи ендокринної системи – у 2-3 триместрах;
 • недоліки раціону харчування;
 • цукровий діабет на фоні вагітності;
 • онкологічні хвороби.

Раптове підвищення потребує лікування під наглядом фахівця в стаціонарному режимі. Головна ознака ацетонурії – різкий запах ацетону під час дихання, нудота, судоми, що пов’язані з порушенням водно-електролітного балансу.

Дослідження сечі в діагностичному центрі «МеДіС»

Запрошуємо на перевірку стану здоров’я за сучасними методиками з тривалістю виконання 1 робочий день. Тест на ацетон у сечі можна пройти як окремо, так і в складі комплексного дослідження разом з іншими важливими показниками. Високоточні дослідження для піклування про здоров’я та своєчасного реагування на сигнали організму.

45 грнЦіна у відділенні
41 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку