Дослідження калу на яйця гельмінтів.

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Примітка

Увага! Для даного дослідження необхідна пробірка PARASEPT.

Визначення

Дослідження калу на яйця гельмінтів - лабораторне дослідження калу, яке допомагає виявити яйця гельмінтів, які паразитують у кишківнику людини.

В даному аналізі проводиться дослідження на яйця: нематод, аскарид, власоглави, томінкса, кривоголовки дванадцятипалої, некатори, тріхостронгліди, трематоди, двовустки печінкової, двовустки котячої, шистосоми, цестоди, ціп`яка неозброєний, ціп`яка озброєного, лентеця широкого, лентеця малого.

Для даного дослідження надвичайно важливо дотримуватися правил забору біоматеріалу!

 • Напередодні здачі аналізу звернутися на відділення лабораторного центру «Медіс» та взяти спеціальну пробірку PARASEPT;
 • Необхідно спорожнити сечовий міхур, провести туалет зовнішніх статевих органів і анальної ділянки водою із застосуванням нейтрального мила без ароматичних домішок;
 • Матеріал для аналізу збирається з 4-5 різних місць спеціальною лопаткою з прозорим ковпачком;
 • Загальна кількість зібраного матеріалу повинна бути 0,5г (розміром з горошину);
 • Вкрутити лопатку з прозорим ковпачком в пробірку;
 • Пробірку із зібраним матеріалом необхідно доставити в лабораторію Медіс не пізніше, як за 24 години після забору;
 • За 2-3 дні до забору калу для дослідження рекомендується відмінити прийом лікарських засобів, що змінюють характер калу та функціонування шлунково – кишкового тракту, антибіотики, ректальні свічки;
 • За 2 доби виключити із раціону помідори, томатний сік, пасту, буряк та інші овочі та фрукти, що містять в собі барвники;
 • Для дослідження не підходить кал після проведення клізми, використання ректальних свічок, прийому проносних засобів, касторової і вазелінової олії, препаратів заліза, барію, вісмуту та ін.;
 • Жінкам не рекомендується здавати аналіз калу під час менструаціі;
 • У маленьких дітей дозволяється забір калу з підгузка.
Відхилення від норми

Позитивний результат свідчить про наявність яєць гельмінтів.

Коли призначають?

Дане дослідження використовують для діагностики гельмінтозів, а також з метою профілактичних обстежень.

Рекомендації

При одноразовому дослідженні відсоток виявлення яєць гельмінтів в калі відносно невисокий, саме тому варто проводити повторні дослідження. З метою постановки правильного діагнозу рекомендовано здавати разом з аналізом калу на визначення цист найпростіших.

Додаткова інформація

Аналіз калу на яйця гельмінтів

Гельмінти (глисти) - паразитичні черв'яки, що викликають групу хвороб, які називаються гельмінтозами. Найчастіше у людини захворювання викликають круглі (клас Nematoda) і плоскі (клас стрічкових черв'яків Cestoidea і сосальщиків Trematoda).

Виділяють дві фази захворювання гостру і хронічну. Для першої характерна загальна алергічна реакція, лихоманка, еозинофілія і лейкоцитоз, порушення білкового обміну; для другої - патологія, пов'язана з локалізацією і кількістю паразитів. Майже завжди виникають порушення обміну речовин і нервово-психічної діяльності, анемія, утворення імунних комплексів, зниження захисних сил організму.

Зараження гельмінтами найбільш часто відбувається при ковтанні води або частинок землі, що містять яйця цих паразитів, при купанні в забруднених водоймах або роботі на садовій ділянці. Часто порушення гігієни і пов'язане з цим інфікування паразитами спостерігається в дитячому віці.

Симптоми ураження кишечника гельмінтами часто мало специфічні. Ознаками, які дозволяють лікарю запідозрити інфікування паразитами, служать:

 • діарея;
 • біль в животі;
 • нудота;
 • здуття живота;
 • надмірне газоутворення;
 • зниження ваги без явної причини.

Зазначені симптоми зазвичай виникають через кілька днів або тижнів після зараження і зберігаються тривалий час, зникаючи і з'являючись знову.

Коли варто здати аналіз калу на глисти

 • діагностика паразитарного зараження;
 • для оформлення при госпіталізації, оформленні медичної книжки і т. д.
 • профілактичне обстеження;
 • у разі діагностованої раніше паразитарної інфекції - для контролю за ефективністю лікування.

Як підготуватись до дослідження

 • кал слід збирати в спеціальний контейнер. Якщо для збору матеріалу використовується горщик або судно, його слід попередньо добре промити з милом і обполоснути;
 • спорожнення кишечника має бути природним, без застосування клізми або проносних засобів. Необхідно простежити, щоб у зібраний матеріал не потрапила сеча, чи кров;
 • для аналізу досить обсягу, рівного 1 - 2 чайних ложок. Бажано зібрати матеріал з різних ділянок калових мас (це дозволить збільшити ймовірність виявлення яєць глистів в разі ураження);
 • кал можна зібрати з вечора, а відвезти в лабораторію вранці. В цьому випадку контейнер із зібраним матеріалом слід зберігати в холодильнику. Оптимально доставити зібраний матеріал в лабораторію протягом 3-х годин;
 • не бажано збирати зразки калу в період менструації чи за 3 дні до та після;
 • якщо є певні проблеми з гемороїдальними вузлами, кровоточивістю при тривалих запорах чи під час ректального застосування лікарських засобів, також варто уникнути збирання калу на аналіз, доки загальний стан не поліпшиться.

Результат аналізу калу на яйця глистів

Норма: яйця глистів в калі повинні бути відсутніми. Якщо яйця, самі глисти або їх фрагменти виявляються, проводиться їх ідентифікація (встановлюється вид глистів).

Для того щоб негативний результат вважався дійсно підтвердженим, бажано здати аналіз тричі (з проміжками в кілька днів).

Найпоширеніші глисти - гострики - за допомогою даного аналізу, як правило, не виявляються. Для виявлення ентеробіозу (зараження гостриками) використовується інший аналіз - зішкріб зі складок шкіри навколо анального отвору (зішкріб на ентеробіоз).

У разі якщо результат аналізу калу на яйця глистів виявився негативним, але підозри на глистну інвазію (зараження глистами) зберігаються, може бути призначений імуноферментний аналіз крові (ІФА), що дозволяє виявити антитіла до паразитів різного виду.

Здати аналіз калу на глисти  можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаними на сайті.

200 грнЦіна у відділенні
180 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку