Кальпротектин в калі, кількісне визначення (виконується в Німеччині).

Тривалість виконання: 9 робочих днів
Визначення

Кальпротектин – це білок, що утворюється в нейтрофілах, моноцитах та плоскому епітелії. Рівень кальпротектину підвищується при пошкодженні слизової оболонки кишечника, тому він є ефективним показником активності лейкоцитів і запалення в шлунково-кишковому тракті. За допомогою визначення кальпротектину в фекаліях можна моніторити перебіг запальних захворювань, тому що при відновленні нормальної слизової оболонки кишківника рівні білка повертаються в межі норми.
 

Відхилення від норми

Високі показники кальпротектину свідчать про такі патологічні стани як: хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, бактерійні інфекції ШКТ, онкологічні захворювання або  надмірний прийом певних медикаментів (наприклад нестероїдних протизапальних препаратів).
Незначне підвищення білка може спостерігатися при автоімунних захворюваннях ШКТ, целіакії або поліпозах.
 

Коли призначають?

Дане дослідження призначають для ретельнішої діагностики запальних станів стінки кишечника і функціональних розладів, діагностики та моніторингу хвороби Крона і неспецифічного виразкового коліту, для оцінки перебігу та лікування інфекційних захворювань ШКТ різного генезу (бактерійного, вірусного, гельмінтозах)
 

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується проводити пацієнтам із підозрою на хворобу Крона та неспецифічний виразковий коліт для диференційної діагностики цих станів, моніторингу перебігу цих захворювань, для перевірки стану здоров’я нижніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Визначення кальпротектину в калі рекомендується використовувати і тоді коли пацієнт відмовляється від інвазивних методів обстеження ШКТ: гастроскопії чи колоноскопії, або коли це є неможливим чи проблематичним, наприклад у маленьких дітей.
 

Додаткова інформація

Кал на кальпротектин

Кальпротектин - це білок, який синтезується в клітинах нейтрофілах. Його вміст у калі визначається для діагностики запалення в кишечнику. Особливе значення має для визначення і лікування хвороби Крона і виразкового коліту.

Речовина кальпротектин утворюється в нейтрофілах, клітинах імунної системи людини. У калі підвищується при запальних захворюваннях кишечника. При цих процесах виділяється велика кількість різних речовин, але кальпротектин володіє стабільною структурою, що дозволяє визначати його в лабораторії. Навіть якщо в органі є кровотеча, то результати тесту практично не спотворюються.

Перевага цього методу полягає в його простоті і неінвазивності. Негативний результат дозволяє лікарю виключити синдром роздратованого кишечника і значно звузити спектр діагностичного пошуку.

Коли потрібно здавати аналіз кальпротектин в калі

Це дослідження не ефективно для постановки точного діагнозу, його результати необхідно доповнити за допомогою інструментальних методик. Основними показаннями до його здачі є:

 • болі при дефекації;
 • занадто рідкий або частий стілець у дорослих і дітей;
 • наявність крові в калових масах;
 • болі, що локалізовані в області органів травлення;
 • тривалі запори;
 • анемія незрозумілої етіології;
 • втрата ваги без видимої на це причини.

Перевищення показника норми вмісту фекального кальпротектина свідчить про наявність:

 • виразкового коліту; 
 • хвороби Крона; 
 • дивертикуліту; 
 • целіакії; 
 • аутоімунних процесів; 
 • інфекційних захворювань кишечника;
 • пухлин.

В динаміці показник визначається для відстеження перебігу хвороби Крона і НВК (неспецифічного виразкового коліту), а також для оцінки ефективності терапії цих захворювань.

Рекомендується здавати аналіз здоровим людям при проходженні періодичних медичних оглядів - навіть незначне підвищення показника може стати причиною для детального обстеження пацієнта. У деяких випадках цей аналіз дозволяє запідозрити онкологічні захворювання кишечника на ранніх стадії.

Інтерпретація результатів

Одиницею вимірювання речовини є мкг / г.

Норма речовини:

 • до одного року - менше 500;
 • до 4 років - менше 150;
 • від 4 до 65 років - менше 50;
 • старше 65 - менше 100.

Концентрація фекального кальпротектина є вищою у новонароджених і дітей до 1 року, тому визначення кальпротектину слід використовувати з обережністю у дітей молодше 4 років.

Якщо результат у дорослої людини складає 50-200 мкг / г, то його оцінюють, як помірне підвищення. Рекомендують повторити тест через кілька тижнів. Коли кальпротектин перевищує 200 мкг / г, то діагностують виражене підвищення, що вказує на активний запальний процес.

Підготовка до аналізу, як зібрати кал на гемотест

Для забору матеріалу потрібна підготовка пацієнта, яка включає комплекс заходів спрямованих на отримання максимально точного результату:

 • забір матеріалу можна проводити тільки через п'ять днів після припинення прийому медичних лікарських препаратів, вітамінів і БАДів, особливо якщо вони мають в складі цинк, магній, кальцій;
 • доставляти матеріал в лабораторію рекомендується в спеціальній ємності, які реалізуються аптеками;
 • здійснювати забір матеріалу під час місячних небажано;
 • у фекалії, відібрані для аналізу, не повинні потрапляти сторонні речовини, в тому числі слиз і сеча;
 • дотримуватися дієти напередодні обстеження не потрібно;
 • при необхідності матеріал можна помістити в холодильник, але на нетривалий час;
 • у ємності має знаходитися не менше десяти грамів калу.

Здати тест кал на кальпротектин можна в діагностичному центрі Медіс. Наші лабораторії облаштовані сучасним аналітичним обладнанням. Тому, якщо ви правильно підготуєтесь до аналізу, ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни. Отримати додаткову інформацію ви можете за номером телефону, вказаним на сайті.

1630 грнЦіна у відділенні
1467 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку