Дослідження сечі

Термін виконання*: 17
Ціна (у відділенні): 2960 грн
Термін виконання*: 12
Ціна (у відділенні): 265 грн
Термін виконання*: 4
Ціна (у відділенні): 405 грн

На дане дослідження в неділю забір не виконуємо!

Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 125 грн

Даний аналіз можна здати лише у місті Львів з понеділка по п'ятницю!

Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 110 грн
Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 85 грн
Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 45 грн
Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 185 грн
Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 85 грн
Термін виконання*: 13
Ціна (у відділенні): 220 грн
Термін виконання*: 11
Ціна (у відділенні): 220 грн
Термін виконання*: 20
Ціна (у відділенні): 2520 грн
Термін виконання*: 1
Ціна (у відділенні): 15 грн
Термін виконання*: 20
Ціна (у відділенні): 910 грн

Мікробіологічне дослідження сечі

Сеча - це продукт, що виробляється нирками, в складі якого з організму виводяться солі, кінцеві продукти обміну речовин, вода, чужорідні речовини. Захворювання відбивається на характеристиках сечі, тому зі зміни її основних фізично-хімічних параметрів можна судити про наявність патологічних процесів, особливо - захворювань сечовидільної системи, а також хвороб, пов'язаних з порушенням обміну речовин.

Фізичне, хімічне, мікроскопічне і мікробіологічне дослідження сечі з метою виявлення відхилень основних показників від норми - це і є комплексний і найбільш поширений діагностичний метод, який дозволяє визначити велику кількість захворювань різних органів. Найчастіше призначається для виявлення запальних процесів в організмі і патологічних відхилень в роботі нирок.

Для чого потрібен загальний аналіз сечі

Аналіз мочі - це набір скринінгових тестів, оцінка фізичних властивостей сечі, виявлення нормальних або аномальних продуктів метаболізму і мікроскопічне дослідження осаду сечі. Результати аналізу сечі важливі при підготовці до госпіталізації і планових оперативних втручань, під час вагітності, перед вакцинацією у дітей.

Аналіз сечі показаний при підозрі на такі процеси, як:

  • камені в сечовому міхурі і нирках;
  • інфекції сечових шляхів;
  • захворювання нирок;
  • захворювання печінки;
  • застійні явища сечовидільної системи;
  • цукровий діабет;
  • різні запалення.

Обстеження проводять і в профілактичних цілях, здоровим людям рекомендовано здавати сечу на загальний аналіз двічі на рік. Крім того, дані, отримані в ході дослідження, дають можливість оцінити якість проведеної терапії, здійснити контроль за лікувальним процесом, виявити ступінь ефективності використовуваної тактики лікування.

Що саме визначається в процесі аналізу

Загальний аналіз сечі включає кілька етапів дослідження. Спочатку методом «сухої хімії» визначаються такі параметри, як рН (реакція сечі), щільність, концентрація білка, глюкози та ін. Потім підраховуються елементи осаду сеч - злущені клітини епітелію, еритроцити, лейкоцити, бактерії. Визначається наявність слизу і кристалів солей.

Що означають результати тесту

Зазвичай, сеча має різні відтінки жовтого кольору і прозора. Зміна кольору сечі може говорити про прийом полівітамінів або певних продуктів (буряка, моркви). Темні відтінки сечі можуть бути пов'язані з підвищеною кількістю в ній жовчних пігментів. Підвищена каламутність може бути пов'язана з наявністю слизу, солей або бактерій.

Сеча має кислу реакцію (рН = 6), але рН може коливатися від 4,5 до 7. Підвищена кількість жовчних пігментів може говорити про патологію печінки.

Підвищення лейкоцитів і виявлення бактерій є ознаками сечової інфекції. Особливо, якщо при оцінці хімічних властивостей сечі виявлено нітрити.

Виявлення крові в сечі (підвищена кількість еритроцитів) - серйозна ситуація, яка потребує ретельного додаткового обстеження пацієнта.

Чи потрібна спеціальна підготовка до аналізу

Здача матеріалу на дослідження відноситься до категорії процедур, для яких ретельна підготовка має першорядне значення. Особливості визначення фізико-хімічних показників вимагають дотримання наступних підготовчих заходів:

  • за 2-3 дні до проведення обстеження потрібно відмовитися від сечогінних засобів, в тому числі рослинних (якщо інше не рекомендував лікар);
  • за добу слід повністю виключити з раціону жирні, солоні, смажені страви, спиртне, а також продукти, які містять натуральні або штучні барвники та пігменти;
  • обмежити фізичну активність за день до проведення обстеження.

Для аналізу краще зібрати середню порцію ранкової сечі. У разі ознак сечової інфекції можна здати сечу в будь-який час, бажано щоб інтервал від останнього сечовипускання до збору сечі на аналіз складав не менше 3-4 годин.

Здати аналіз сечі можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номером телефону, вказаним на сайті.

*робочих днів, не враховуючи дня забору

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку