Діагностика сепсису у новонароджених.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Примітка

На дане дослідження в неділю забір не виконуємо!

Визначення

Діагностика сепсису новонародженого – це дієвий спосіб швидко та ефективно перевірити дитину і розпочати адекватне лікування. 

Сепсис новонароджених є серйозним ускладненням інфекційного процесу. Він часто трапляється у недоношених та доношених дітей у перші чотири дні життя. Хоча ризик його розвитку у новонароджених низький, він часто є смертельним. Тому відсутність надійної діагностики неонатального сепсису часто вимагає призначення низьких доз профілактичної антибіотикотерапії, що веде до ризику розвитку антибіотикорезистентних штамів бактерії.

В ході обстеження перевіряються такі показники як:

 • Базофіли – так звані «тучні клітини», які беруть участь у запальних процесах та алергічних реакціях.
 • Гранулоцити - це тип білих кров’яних тілець. Вони допомагають боротися з патогенами. Існує три типи клітин з різною тривалістю життя: два типи зрілих клітин і незрілі. Незрілі не повинні бути в крові дорослих та дітей. 
 • Лейкоцити, або білі кров’яні тільця. Основна їх функція полягає в захисті організму від мікробів і чужорідних речовин.
 • Лімфоцити – борються з чужорідними клітинами й білками, вірусними інфекціями, виділяють у кров антитіла і блокують антигени.
 • Моноцити – є частиною фагоцитарної системи, виконують функцію видалення чужорідних часток та непрацездатних клітин, приймають участь у запальних процесах та знищенні бактерій.
 • Нейтрофіли – забезпечують боротьбу з бактерійними інфекціями та видалення загиблих клітин в результаті цієї боротьби. В крові присутні сегментоядерні  та невелика кількість паличкоядерних нейтрофілів.
Відхилення від норми
 • Базофіли
  Збільшення
  кількості притаманне для вітряної віспи, алергічних реакцій, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.
   
 • Незрілі гранулоцити
  В немовлят можливе незначне збільшення незрілих гранулоцитів в крові, проте значне підвищення цього показника може свідчити про сепсис, хронічну інфекцію плода, недостатній розвиток імунної та кровоносної системи.
   
 • Лейкоцити
  Фізіологічне зростання можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
  Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.
   
 • Лімфоцити
  Підвищення
  рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз. Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.
   
 • Моноцити
  Збільшення
  кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові.
  Зниження
  - для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.
 • Сегментоядерні нейтрофіли
  Збільшення (зсув вправо) –
  частки сегментоядерних нейтрофілів спостерігається при спадковій гіперсегментації, мегалобастних анеміях, захворюваннях нирок та печінки.

 • Паличкоядерні нейтрофіли
  Збільшення (зсув вліво) – в  крові паличкоядерних нейтрофілів, відображає важкість патологічного процесу. Зсув лейкоцитарної формули вліво є прогностичною ознакою інфекційних захворювань, стану після кровотеч та захворювань крові.

Коли призначають?

Дане дослідження призначають лікарі-неонатологи для екстреної діагностики сепсису новонароджених та для початку своєчасного лікування.

170 грнЦіна у відділенні
153 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку