Група крові (ABO), резус-належність (Rh-factor).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Примітка

На дане дослідження в неділю забір не виконуємо!

Визначення

Група крові – генетично успадковане поєднання поверхневих антигенів і антитіл еритроцитів, яке визначається за системою АВ0.

Резус-фактор (Rh) - одна з найважливіших антигенних систем. Люди, які мають антиген D (резус-фактор) резус-позитивні (Rh +), ті, які не мають даного антигену – резус-негативні (Rh-).
 

Коли призначають?

Дане дослідження має важливе діагностичне значення для проведення гемотрансфузії. Використовується у передопераційному періоді, під час вагітності, для профілактики резус-конфлікту, та гемолітичній хворобі новонораджених.

Рекомендації

Власну групу крові повинен знати кожен!

Додаткова інформація

Аналіз на групу крові і резус фактор

Аналіз на групу крові - це дослідження, за ​​допомогою якого виявляється приналежність людини групі людей з певними імуногенетичними характеристиками крові, що дозволяє встановити їх сумісність між собою за цією ознакою. Група крові формується у дитини ще в період внутрішньоутробного розвитку і зберігається незмінною все життя.

Групою крові називають індивідуальний набір специфічних речовин-групових антигенів - незмінних протягом життя людини, що передаються у спадок. 

Резус-фактор (Rh) - це антиген  на поверхні еритроцитів. Людина може або мати резус-фактор, тобто бути резус-позитивним, або не мати його - резус-негативний статус. Останній варіант не несе в собі ніяких негативних наслідків. Але резус-негативні вагітні знаходяться під особливо пильним наглядом лікаря.

Інформація про групу крові людини, а також про його резус-фактор важлива, насамперед, при необхідності переливання крові і при вирішенні питань планування сім'ї (гінекологія, акушерство). Інформація впорядкована в системи груп крові. Наприклад, система AB0. Вона визначає можливість суміщення різних груп крові при переливанні з огляду на те, що складові її антигени найбільше імуногенні. 

Які бувають групи крові людини

Групу крові визначають молекули двох різних видів, які можуть бути присутніми на поверхні червоних клітин крові (еритроцитів). Ці молекули-антигени умовно позначаються A і B. Типові комбінації антигенів формують 4 групи крові: 0 (I), А (II), В (III), АВ (IV):

  • перша (I), яку також позначають O - немає ні А, ні В;
  • друга (II) - є тільки А;
  • третя (III) - є тільки B;
  • четверта (IV) - є і А, і В (AB).

Переливання цільної крові можна проводити коли кров донора і реципієнта відносяться до однієї групи. Для переливання можуть використовуватися еритроцити (вони відокремлюються від плазми), в цьому випадку значення мають лише аглютіногени. 

Еритроцити крові першої групи можна переливати всім, так як вони не можуть привнести антиген і спровокувати аглютинацію. Тому людина з першою групою крові є універсальним донором.

Еритроцити другої групи можна переливати людям, у яких і так вже є в крові аглютиноген А - тобто з другої і четвертої групою. Відповідно, еритроцити третьоїгрупи можна переливати тим, у кого в крові є аглютиноген B, це - третя і четверта група.

Людина з четвертою групою крові є універсальним реципієнтом - йому можна переливати еритроцити від людей з будь-якою групою крові, тоді як його кров можна використовувати для переливання тільки людям з такою ж групою крові.

Коли призначається дослідження

  • при переливанні компонентів крові реципієнту;
  • при здачі крові донором;
  • при підготовці до хірургічних операцій;
  • при плануванні вагітності або під час вагітності;
  • при підготовці до трансплантації кісткового мозку, нирки, печінки та інших органів і тканин;
  • при вступі на військову службу, до лав МНС і інших силових структур.

Як здають аналіз на визначення групи крові

Кров на аналіз для визначення групи крові можуть брати як з пальця, так і з вени (зараз вважають за краще брати кров з вени). Спеціальної підготовки до аналізу не потрібно. Аналіз потрібно здавати натще.

240 грнЦіна у відділенні
216 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку