Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі та мікроскопією препаратів(WBC-Diff).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (розгорнутий) - відображає загальний стан всієї системи кровотворення, дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.

Загальний аналіз крові з формулою включає такі показники:
-Моноцити (Mоnocytes)
-Лімфоцити (Lymphocytes)
-Еозинофіли (Eosinophils)
-Базофіли (Basophils)
-Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils)
-Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (HGB)
-Гематокрит (HCT)
-MCV (Середній об'єм еритроцитів)
-MCH (Середній вміст гемоглобіну в еритроциті)
-MCHC (Середня концентрація гемоглобіну в еритроциті)
-Тромбоцити (PLT)
-ШОЕ (ESR)

Показники, які входять до ЗАК з ручним підрахунком лейкоцитарної формули:

Еритроцити -  це червоні кров’яні тільця, які містять гемоглобін і завдяки йому транспортують кисень з легень до тканин і виводять вуглекислий газ у зворотному напрямку. 
Гемоглобін – один з найважливіших компонентів еритроцитів, який забарвлює кров у червоний колір, основною функцією якого є транспортування кисню до всіх тканин та органів.
Гематокрит – співвідношення об’єму еритроцитів до рідинної частини крові.
Такі показники як: середній об’єм еритроцитів, середній вміст гемоглобіну в еритроцитах, середня концентрація гемоглобіну в еритроцитах здебільшого використовуються для діагностики та диференційної діагностики анемій.
Тромбоцити – клітини, основна функція яких полягає у згортанні крові.
ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) – відхилення даного показника від норми свідчить про наявність запального або патологічного процесу в організмі людини. Зазвичай ШОЕ підвищується не відразу, а на 2-4 добу захворювання, при чому максимальне підвищення спостерігається на початку одужання.
Лейкоцитарна формула - це відсоткове співвідношення різних видів лейкоцитів. Має велике значення в діагностиці інфекційних та гематологічних захворювань.
Лейкоцити, або як їх ще називають, білі кров’яні тільця, основною функцією яких є захист організму від чужорідних агентів.
Базофіли – так звані «тучні клітини», які беруть участь у запальних процесах та алергічних реакціях.
Еозинофіли – беруть участь у боротьбі за паразитарними інвазіями та алергією.
Нейтрофіли – забезпечують боротьбу з бактерійними інфекціями та видалення загиблих клітин в результаті цієї боротьби. В крові присутні сегментоядерні  та невелика кількість паличкоядерних нейтрофілів.
Лімфоцити – це імунна відповідь організму. Розрізняють Т-лімфоцити та В-лімфоцити.
Моноцити – є частиною фагоцитарної системи, виконують функцію видалення чужорідних часток та непрацездатних клітин, приймають участь у запальних процесах та знищенні бактерій.

Відхилення від норми

Моноцити (Mоnocytes)
Збільшення
кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові.
Зниження - для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.


Лімфоцити (Lymphocytes)
Підвищення
рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз.
Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.


Еозинофіли (Eosinophils)
Підвищення
рівня еозинофілів характерне для паразитарних захворювань, бронхіальної астми, алергій, екземи, скарлатини.
Зниження - для черевного тифу, дизентерії, сепсису.


Базофіли (Basophils)
Збільшення
кількості яких притаманне для вітряної віспи, алергічних реакцій, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.


Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils) 
Збільшення (зсув вправо) – частки сегментоядерних нейтрофілів спостерігається при спадковій гіперсегментації, мегалобастних анеміях, захворюваннях нирок та печінки.

Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
Збільшення (зсув вліво) – в  крові паличкоядерних нейтрофілів, відображає важкість патологічного процесу. Зсув лейкоцитарної формули вліво є прогностичною ознакою інфекційних захворювань, стану після кровотеч та захворювань крові.

Лейкоцити (WBC)
Фізіологічне зростання
можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.

Еритроцити (RBC)
Надлишок
еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень.
Зниження рівня - про анемію. Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.

Гемоглобін (HGB)
Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.
Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт.

Гематокрит (HCT)
Підвищення
може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту.
Зниження свідчить про анемію.

Тромбоцити (PLT)
У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців.
Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.

ШОЕ (ESR)
Прискорена
ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації.
Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.

Коли призначають?

Загалом можна сказати, що ЗАК доцільно здавати для діагностики порушень системи кровотворення та анемій. Лейкоцитарна формула допоможе в діагностиці інфекційних захворювань.

Рекомендації

Загальний аналіз крові є маркером більшості відхилень організму від норми, саме тому він є рутинним та стартовим аналізом в діагностиці, якщо не всіх, то більшості захворювань. Даний аналіз є простим, але водночас дуже важливим, тож не забувайте здавати його натщесерце!

Додаткова інформація

Загальний аналіз крові — найпоширеніший та інформативний вид дослідження

У здорової людини здебільшого постійний клінічний склад крові, що дозволяє будь-які зміни у цьому складі використовувати для діагностики різноманітних патологічних станів та хвороб. І хоча протягом дня склад крові людини під дією деяких чинників (їжа, емоційне та фізичне перенавантаження) може дещо змінюватися, дотримуючись правил здачі матеріалу на аналіз, ви отримаєте точні показники для їх подальшого використання у виявленні різних захворювань та станів. За допомогою даної інформації можна зробити висновки щодо комплексного стану пацієнта. Загальний аналіз крові — один із найпоширеніших та найбільш інформативних методів лабораторного дослідження. Його першочерговість дозволяє підібрати найбільш ефективні методи подальшої діагностики.

Показання для призначення загального клінічного аналізу крові, підготовка до дослідження

Загальний клінічний аналіз крові дозволяє виявити інфекційні процеси, запальні явища в організмі людини, розвиток алергічних реакцій. Таке дослідження призначається в обов’язковому порядку під час комплексного обстеження. Незважаючи на відсутність характерних симптомів, клінічний аналіз крові дозволяє виявити патологічний стан або відхилення в роботі органів і систем. Встановлення діагнозу здійснюється шляхом використання різних методик діагностики і обов’язково — на основі отриманих даних під час дослідження цього типу. Клінічний аналіз крові відіграє важливу роль у визначенні стадії захворювання і призначенні коригування лікування, а ціна дослідження цілком доступна.

Дослідження такого виду призначається за наявності симптомів, які потребують уточнення або ж підтвердження діагнозу:

  • алергії;
  • запальні процеси в організмі;
  • запаморочення, головний біль;
  • підвищення температури тіла;
  • загальна слабкість.

Правила підготовки до дослідження:

  • Загальний клінічний аналіз крові потрібно здавати натщесерце. За 4 години до виконання маніпуляції виключається з раціону навіть чай, кава та сік.
  • За 10-15 до процедури слід відпочити, розслабитись. Пам’ятайте, що результат аналізу може бути недостовірним у тому випадку, якщо людина пережила стрес перед здачею.
  • За 1-2 дні до виконання маніпуляції слід уникати вживання алкоголю, а з раціону виключити смажене та гостре.

Щоб отримати достовірний результат, слід також перенести прийом препаратів та будь-яких ліків на період після здачі аналізу. Кров для аналізу береться з пальця. Процедура майже не болюча. Фахівці діагностичного центру «МеДіс», що знаходиться у місті Львів, гарантують високоякісне виконання дослідження, що дозволить отримати достовірні результати. Вас приємно здивує вартість наших послуг.

Які дані дозволяє отримати загальний аналіз крові

Дослідження засноване на визначенні кількості клітин крові: еритроцитів, тромбоцитів лейкоцитів. Також вираховується показник гемоглобіну. В ході аналізу визначається швидкість осідання еритроцитів і параметри клітин: розмір, колір і форма. Також розраховується лейкоцитарна формула — лімфоцити, базофіли, еозинофіли, нейтрофіли, моноцити.

Еритроцити та гемоглобін (білок, що міститься в клітинах цього виду) відповідають за транспортування кисню до органів та клітин. Підвищений рівень гемоглобіну може свідчити про наявність вроджених вад серця, нестачу насичення тканин киснем, стеноз ниркових артерій, пухлини нирок, гематоми, системну гіпертензію.

Знижений рівень гемоглобіну спостерігається при анемії (в результаті прийому ліків, при вагітності), гіпергідратації організму (надлишок рідини).

Лейкоцити забезпечують нормальну роботу імунної системи, допомагають організму боротися з інфекціями. Збільшення кількості клітин свідчить про наявність гострих та хронічних запальних захворювань, зменшення спостерігається при вірусних інфекціях.

195 грнЦіна у відділенні
176 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку