Онкомаркер СА 15-3 (молочної залози).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Онкомаркер СА 15-3 (молочної залози) - білок глікопротеїн, який використовується для моніторингу перебігу та ефективності лікування раку молочної залози.

Відхилення від норми

Підвищення рівня СА 15-3 характерне для: карциноми молочної залози, бронхогенної карциноми, раку шлунка, печінки та підшлункової залози, раку яєчників, ендометрію, матки. А також для доброякісних захворювань молочної залози, цирозу печінки, гепатитів, аутоімунних захворювань. Трапляється фізіологічне підвищення у ІІІ триместрі вагітності.

Коли призначають?

Визначення рівня СА 15-3 використовується для моніторингу перебігу захворювання, попередження рецидивів та метастазування, оцінки ефективності лікування карциноми молочної залози, а також для дифдіагностики з доброякісною мастопатією.

Рекомендації

Для більшої чутливості дане дослідження рекомендовано використовувати разом з визначенням рівня РЕА.

Додаткова інформація

Онкомаркер молочної залози — роль у діагностиці раку

Раковий антиген СА 15-3 відіграє особливу роль не стільки під час діагностики злоякісної пухлини молочної залози, а для визначення наявності метастазів. Підвищення рівня показника СА 15-3 спостерігається у 70% хворих у випадку рецидиву. Онкомаркер молочної залози дозволяє стежити за перебігом захворювання, що, в свою чергу, гарантує своєчасне виявлення розвитку хвороби.

Варто зазначити, що надмірна концентрація антигену СА 15-3 не завжди свідчить про рак саме молочної залози, проте перевищення норми в більшості випадків вказує на наявність проблеми. Підвищення показників онкомаркеру нерідко спостерігається при доброякісних утвореннях молочних залоз, цирозі печінки, гепатитах, пухлинах інших локалізацій (рак шийки матки, яєчників, легень, ендометрію, колоректальний рак). Увага: надмірна концентрація ракового антигену також діагностується у здорових жінок під час вагітності. Тому, якщо аналіз показав підвищення рівня СА 15-3, не робіть поспішних висновків, а проконсультуйтеся з фахівцями медичної лабораторії МеДіС.

Онкомаркер молочної залози — показання для призначення аналізу, діагностична цінність

Раковий антиген СА 15-3 виробляється здоровими клітинами молочної залози. Підвищення його рівня на ранніх стадіях раку діагностується лише у 10% жінок. Тест на антиген CA 15-3 не володіє достатньою чутливістю для виявлення ранньої стадії раку, проте він дозволяє діагностувати рецидив та стежити за перебігом захворювання.

Онкомаркер CA 15-3 — показання для призначення:

  • Диференціальна діагностика доброякісної мастопатії і раку молочної залози.
  • Моніторинг перебігу захворювання, визначення ефективності лікування злоякісної пухлини молочної залози, виявлення метастазів, ранніх рецидивів.
  • Висока концентрація СА 15-3 в крові, як правило, свідчить про те, що пухлина набула великих розмірів. Чим вищий рівень ракового антигену, тим більше маса ракових клітин в організмі. Онкомаркер CA 15-3 дозволяє отримати інформацію щодо об’єму та поширеності пухлини.

Велика діагностична цінність тесту на СА 15-3 полягає в тому, що він дозволяє отримати інформацію щодо ефективності лікування. Зниження рівня онкомаркера свідчить, що проведена терапія дає добрі результати, у випадку підвищення концентрації розглядається питання про зміну методики лікування.

Онкомаркер CA 15-3 — діагностична цінність

Визначення рівня онкомаркеру СА 15-3 дозволяє виявити процес метастазування та рецидиву ще до появи рентгенологічних та клінічних ознак. В таких випадках характерне значне підвищення концентрації антигену. До того ж зростання рівня СА 15-3 спостерігається за 3-14 місяців до появи рентгенологічних та клінічних ознак рецидиву, метастазування. Результати даного аналізу необхідно враховувати при визначенні ефективності проведеного лікування. Зниження рівня СА 15-3 свідчить про те, що є реакція організму на проведену терапію, збереження концентрації зазвичай вказує на прогресування захворювання. Проте при визначенні ефективності лікування не можна опиратися лише на результати даного аналізу, так як і при діагностиці можливого метастазування. Хоча при поширенні пухлини з первинного вогнища на виникнення метастазів у кістках, печінці зазвичай вказує високий рівень саме СА 15-3.

Зверніть увагу: нормальна концентрація онкомаркеру CA 15-3 не виключає наявності раку молочної залози (локалізованої або метастатичної форми). Концентрація антигену в крові може бути у межах норми на початковій стадії захворювання, а також у 25-30% пацієнтів з пухлиною молочної залози, що не продукує онкомаркер.

330 грнЦіна у відділенні
297 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку