Комплекс 1. Діагностика щитоподібної залози I

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

"Діагностика щитоподібної залози I" включає:

 • Антитіла до пероксидази щитовидної залози (Anti-TPO)
 • Антитіла до тиреоглобуліну (Anti-TG)
 • Вільний Т3 (free T3)
 • Вільний Т4 (free T4)
 • Кальцитонін
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 

Антитіла до пероксидази щитовидної залози - є аутоантитілами до цього ферменту. Даний тест є одним з найбільш чутливих у діагностиці аутоімунних захворювань щитовидної залози.

Антитіла до тиреоглобуліну - специфічні імуноглобуліни, спрямовані проти попередника гормонів щитоподібної залози.

Трийодтиронін (Т3) - гормон, який виробляється фолікулярними клітинами ЩЗ. Стимулює поглинання кисню тканинами і синтез в печінці вітаміну А, знижує концентрацію холестерину в крові, підвищує виведення кальцію, прискорює обмін білку, сприяє всмоктуванню вітаміну В12 в кишківнику.

Тироксин (Т4) - гормон щитоподібної залози, є попередником Т3, який посилює тканинний обмін, споживання кисню та синтез білку.  Максимальна концентрація даного гормону з 8 до 12 години ранку.

Кальцитонін - гормон, який синтезується щитоподібною залозою і бере участь в регуляції кальцій-фосфорного обміну в організмі. Чим більше в крові кальцію - тим активніше виділяється кальцитонін, який, взаємодіючи з рецепторами клітин кісток, стимулює надходження кальцію в кістки.

Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.
 

Відхилення від норми
 • Антитіла до пероксидази щитовидної залози (Anti-TPO)
  Найвищий рівень даного показника спостерігається у пацієнтів з тиреоїдитом Хашимото.
  Підвищення рівня також характерно для: дифузного та вузлового токсичного зобу, ідіопатичного гіпотиреозу, підгострого та аутоімунного тиреоїдиту, післяпологової дисфункції щитовидної залози.
  Зниження рівня Анти ТПО свідчить про позитивну динаміку лікування.
   
 • Антитіла до тиреоглобуліну (Anti-TG)
  Підвищений рівень сигналізує про: дифузний токсичний зоб, аутоімунний тиреоїдит, системний червноий вовчак. Дещо підвищений рівень в нормі може спостерігатися у жінок, які приймають комбіновані оральні контрацептиви.
   
 • Вільний Т3 (free T3)
  Підвищення рівня Т3 характерне для: йододефіциту, тиреоїдиту, ендемічного зобу або раку щитоподібної залози. Також його підвищення може спостерігатися при станах, не пов'язаних зі щитовидною залозою: гемодіалізі, хронічних хворобах печінки і нефротичному синдромі.
  Зниження рівня спостерігається при гіпотиреозі, тиреоїдиті, післяопераційних станах, дієтах з низьким вмістом білку.
   
 • Вільний Т4 (free T4)
  Підвищення рівня характерне для : дифузного токсичного зобу, тиреоїдиту, аденоми щитовидної залози, ожиріння, захворювання нирок, під час вагітності у жінок під дією естрогену рівень тироксину постійно зростає і досягає максимального значення у третьому триместрі.
  Причинами зниження рівня є: первинний гіпотиреоз, аутоіммунний тиреоїдит, ендемічний зоб, резекція щитовидної залози, виснаження, йододефіцит.
   
 • Кальцитонін
  Підвищений рівень є маркером медулярного раку щитоподібної залози та регуляції метаболізму кальцію.
  Низький рівень кальцитоніну є ознакою остеопорозу і гіпопаратиреозу, можливий після видалення щитоподібної залози.
   
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 
  Підвищення рівня ТТГ може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсію, психічні хвороби і отруєння свинцем, також може підвищуватися в третьому триместрі вагітності. 
  Зниження рівня ТТГ характерне для: дифузного токсичного зобу, гіпертиреозу вагітних, кахексії та психічних захворювань.

 

Коли призначають?

Дане дослідження призначають для: оцінки функції щитоподібної залози, контролю проведеного лікування, діагностики гормональних порушень.

Рекомендації

Даний комплекс аналіз може стати важливою підказкою за наявності симптомів: схуднення, дратівливості, втрати ваги, підвищеної втомлюваності, безсоння та зниження зору. Важливо здавати його натще зранку, а також варто уникати будь яких емоційних та фізичних навантажень.

Додаткова інформація

Аналізи на гормони щитоподібної залози – все в одному комплексі

Щитоподібна залоза – це один з ендокринних органів, гормони якої беруть участь в обміні речовин усього організму. Порушення її функції впливає на усі органи та системи. Здати аналізи на гормони щитоподібної залози – це простий спосіб виявити порушення у роботі органа і вірно підібрати необхідне лікування.

Один комплекс – безліч інформації

Існують три основні гормони, визначення рівню яких дає інформацію, щодо функціонування щитоподібної залози. Це:

 1. Вільний Т3 (трийодтиронін) – це один з активних гормонів, що виробляє щитоподібна залоза. Дуже важливо визначати саме вільний трийодтиронін в плазмі крові, адже це саме та форма, що регулює роботу нервової системи, основного обміну, впливає на серцево-судинну систему.
 2. Вільний Т4 (тироксин) – це другий активний гормон, що продукує щитоподібна залоза. Тироксин, що не зв'язаний із білками плазми відповідає за регуляцією теплопродукції в організмі, синтез вітамінів та біологічно-активних речовин. Тироксин впливає на електролітний баланс та обмін речовин в кістковій тканині, тож зміни його рівнів можуть призводити до патологій опорно-рухового апарату.
 3. ТТГ або тиреотропний гормон  виробляється в гіпофізі, а не щитоподібній залозі. Але саме він регулює синтез Т3 та Т4. Збільшенн рівнів ТТГ у плазмі крові призводить до зменшення синтезу гормонів щитоподібної залози. А його зменшення, навпаки, призводить до збільшенні виробки Т3 та Т4.

Такий аналіз гормонів щитоподібної залози дає змогу оцінити, як працює орган – чи є нестача синтезу, або надмірна продукція гормонів, чи є проблеми з регулюванням кількості гормонів. 

Пошук причин

Визначити проблему – це тільки перший крок до її корекції та лікування. Дуже важливо завжди знати причину – чому порушується функція гормонів. Тільки знаючи, що відбувається і чому, можна скоригувати рівні гормонів та відновити нормальну роботу організму. 

Саме тому аналіз гормонів щитоподібної залози включає в себе наступні показники:

 1. Антитіла до пероксидази щитоподібної залози (АТПО) необхідно визначати для виключення дифузного токсичного зобу та тиреоїдиту. Пероксидаза щитоподібної залози – це специфічний фермент, що перетворює звичайний йод в його активну форму, з якої синтезуються тиреоїдні гормони. Наявність антитіл до пероксидази говорить про те, що синтез гормонів щитоподібної залози порушується і їх рівнів може бути недостатньо для нормального функціонування організму.
 2. Антитіла до тиреоглобуліну – це також специфічний маркер, що дозволяє підтвердити аутоімунні тиреоїдити, які призводять до порушення структури та функції щитовидної залози.

Аналізи на антитіл завжди мають призначатися в комплекс із визначенням Т3, Т4 та ТТГ, адже саме він допомагає знайти причину зміни рівнів гормонів.

Ще один важливий аналіз крові для діагностики стану щитовидки – визначення рівня кальцитоніну. Це один з гормонів, що виробляється в щитоподібній залозі, який не пов'язаний з іншими тиреоїдними гормонами. Кальцитонін регулює обмін кальцію. Досліджувати його рівні важливо не тільки при патології щитоподібної залози, а й при наступних станах:

 • часті переломи;
 • вади опрно-рухового апарату;
 • тривалий прийом оральних контрацептивів;
 • у жінок в період менопаузи та постменопаузи.

Усі ці дослідження входять в один комплекс, що дозволяє відразу оцінити стан щитоподібної залози, та знайти причину проблем в її роботі. Ціна комплексу менше сумарної вартості виконання кожного гормону окрему. Тож обираючи зручний комплекс, кожний клієнт економить гроші та час, який він може витратити на покрокову здачу аналізів.

Склад комплексу
Антитіла до пероксидази щитовидної залози (Anti-TPO); Вільний Т3 (free T3); Вільний Т4 (free T4); Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH); Кальцитонін; Антитіла до тиреоглобуліну (Anti-TG)
1220 грнЦіна у відділенні
1159 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку