ВизначенняПренатальна діагностика І триместру включає:
- Концентрація в сироватці вільного β-ХГ
- Концентрація в сироватці РАРР-А
Вільний ХГЛ становить собою неактивну фракцію бета-субодиниці хоріонічного гонадотропіну. Рівень вмісту гормону при вагітності зростає кожні 2 дні і досягає найвищої точки на 8-12 тижні, після чого починає зменшуватися аж до 16 тижня, залишаючись потім стабільним до третього триместру, далі відбувається повторне підвищення до максимуму, пов’язане з майбутньою родової діяльністю. Даний аналіз є діагностичним маркером не тільки вагітності, а й розвитку синдрому Дауна та Едвардса.
Асоційований з вагітністю протеїн А (РАРР-А). Даний білок синтезується плацентою, його концентрація зростає протягом усієї вагітності. У низькій концентрації присутній в крові чоловіків та невагітних жінок. Діагностична важливість полягає у тому, що він рахується найкращим біохімічним маркером першого триместру вагітності для діагностики синдрому Дауна. Як індивідуальний маркер РАPР-А також може використовуватися для скринінгу трисомії 13 пари хромосом (синдром Патау). Найоптимальніший час визначення рівня даного білка- 12 тиждень вагітності.
Загальний хоріонічний гонадоторопін - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.
Коли призначають?Дане комплексне дослідження призначають при підозрі на вагітність, для діагностики перебігу вагітності, підозрі на трофобластичні пухлини, для оцінки ризиків виникнення хромосомних аномалій плоду та прорахунку загрози передчасного переривання вагітності.