Комплекс 16. Пренатальна діагностика І триместру

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Пренатальна діагностика І триместру включає:

 • Концентрація в сироватці вільного β-ХГ 
 • Концентрація в сироватці РАРР-А 

Вільний ХГЛ становить собою неактивну фракцію бета-субодиниці хоріонічного гонадотропіну. Рівень вмісту гормону при вагітності зростає кожні 2 дні і досягає найвищої точки на 8-12 тижні,  після чого починає зменшуватися аж до 16 тижня, залишаючись потім стабільним до третього триместру, далі відбувається повторне підвищення до максимуму, пов’язане з майбутньою родової діяльністю. Даний аналіз є діагностичним маркером не тільки вагітності, а й розвитку синдрому Дауна та Едвардса.

Асоційований з вагітністю протеїн А (РАРР-А). Даний білок синтезується плацентою, його концентрація зростає протягом усієї вагітності. У низькій концентрації присутній в крові чоловіків та невагітних жінок. Діагностична важливість полягає у тому, що він рахується найкращим біохімічним маркером першого триместру вагітності для діагностики  синдрому Дауна. Як індивідуальний маркер РАPР-А також може використовуватися для скринінгу трисомії 13 пари хромосом (синдром Патау). Найоптимальніший час визначення рівня даного білка- 12 тиждень вагітності.

Загальний хоріонічний гонадоторопін - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.

Відхилення від норми
 • Концентрація в сироватці вільного β-ХГ 
  Підвищений
  рівень говорить про: збільшення ризику синдрому Дауна, міхуровий занесок, тестикулярні пухлини, хоріонкарциному.
  Знижений рівень при: ризику наявності синдрому Едвардса.
   
 • Концентрація в сироватці РАРР-А 
  Знижений
  рівень спостерігається при хромосомних аномаліях, невиношуванні вагітності у ІІ триместрі, порушенні розвитку плода, загрозі викидню, передчасних пологах.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження призначають при підозрі на вагітність, для діагностики перебігу вагітності, підозрі на трофобластичні пухлини, для оцінки ризиків виникнення хромосомних аномалій плоду та прорахунку загрози передчасного переривання вагітності.

Рекомендації

Пренатальний скринінг 1 триместру вагітності наоптимальніше проводити на  12 тижні.

Склад комплексу
Концентрація в сироватці вільного β-ХГ (free β-HCG); Медіана (Концентрація в сироватці вільного β-ХГ (free β-HCG)); МОМ (Концентрація в сироватці вільного β-ХГ (free β-HCG)); Концентрація в сироватці РАРР-А; Медіана (Концентрація в сироватці РАРР-А); МОМ (Концентрація в сироватці РАРР-А)
470 грнЦіна у відділенні
447 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку