Комплекс 17. Пренатальна діагностика ІІ триместру

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Пренатальна діагностика ІІ триместру включає:

 • Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну  
 • Концентрація в сироватці Вільного Естріолу 
 • Концентрація в сироватці Загального ХГ 

Альфафетопротеїн (АФП) - глікопротеїн, який синтезується жовтим тілом яєчників, а з 5 тижня внутрішньоутробного розвитку в печінці плоду. АФП захищає плід від імунного відторгнення організмом матері. Вміст в крові матері починає наростати з 10 тижня вагітності, максимальна концентрація визначається в 32 - 34 тижні, після чого його вміст знижується. 

Вільний естріол- жіночий статевий гормон - головний естроген вагітності, який синтезується плацентою, а далі і печінкою плода. Він покращує кровотік по судинах матки, сприяє розвитку проток в молочних залозах.

Загальний хоріонічний гонадоторопін  - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.

 

Відхилення від норми
 • Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну  
  Підвищений
  рівень АФП може свідчити про: багатоплідну вагітність, дефекти розвитку нервовової трубки у плода, патологію плаценти, рак печінки та метастази в неї, рак яєчок та яєчників.
  Знижений рівень може бути ознакою: наявності синдромів Едвардса, Дауна, Патау, а також міхурового занеску.
   
 • Концентрація в сироватці Вільного Естріолу 
  Підвищений
  естріол може свідчити про: захворювання печінки або ниркову недостатність. Також він підвищується і при багатоплідній вагітності або великому плоді.
  Зниження рівня даного гормону може свідчити про: переношування, загрозу викидня, внутрішньоутробні інфекції, синдром Дауна, фетоплацентарну недостатность, гіпоплазію надниркових залоз плоду.
   
 • Концентрація в сироватці Загального ХГ
  Підвищений
  рівень притаманний для: прогресуючої вагітності, ризику розвитку синдрому Дауна, міхурового занеску, хоріонепітеліоми.
  Знижений рівень спостерігається при: позаматковій вагітності або вагітності, що не розвивається, недостатності функції плаценти, високому ризику самовільного аборту, затримці розвитку плоду або навіть його загибелі. 

 

Коли призначають?

Показом для призначення даного комплексного дослідження є діагностика вагітності та її перебігу,  затримки розвитку плода, оцінка ризику переривання вагітності, діагностика пухлин, які здатні продукувати хоріонічний гонадотропін.

Рекомендації

Пренатальний скринінг 2 триместру вагтіності найоптимальніше проводити з 16 до 18 тижня.

Склад комплексу
Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну; Медіана (Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну); МОМ (Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну); Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3); Медіана (Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3)); МОМ (Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3)); Концентрація в сироватці Загального ХГ; Медіана (Концентрація в сироватці Загального ХГ); МОМ (Концентрація в сироватці Загального ХГ)
605 грнЦіна у відділенні
575 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку