Комплекс 18. Контроль першої фази місячного циклу

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Контроль першої фази місячного циклу включає:

 • Естрадіол (E2) 
 • Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH)
 • Пролактин (Prolactine, PRL) 
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)

Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогеновою активністю, основна його частка синтезується в яєчниках, невелика кількість в наднирниках та плаценті, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції проводиться фолікулостимулюючим, лютеїнізуючим гормонами та пролактином. Даний гормон відповідає за фертильність жінки та за розвиток за жіночим типом. У майбутніх мам відповідає за збереження вагітності, стан судин матки, кровообігу в них.
Рівень естрадіолу корелює зі ступенем зрілості фолікула, його рівень зростає під час фолікулярної фази.

Лютеїнізуючий гормон - гонадотропний пептидний гормон передньої частки гіпофізу, який стимулює секрецію статевих гормонів, як у жінок так і у чоловіків. Концентрація ЛГ змінюється протягом менстуального циклу: наростає у І фазі, досягає піку в середині циклу, викликаючи овуляцію. Під час вагітності рівень ЛГ зменшується внаслідок зростання концентрації естрогенів. У період менопаузи рівень ЛГ зростає.

Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

Фолікулостимулюючий гормон - глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім'яних канальців і дозріванню сперми.

Відхилення від норми
 • Естрадіол (E2) 
  Підвищений рівень спостерігається при: естрогенпродукуючих пухлинах, гінекомастії, гіпертиреозі, маткових кровотечах при менопаузі, фемінізації, цирозі печінки.
  Знижений рівень вказує на: первинний та вторинний гіпогонадизм, синдром Тернера, знвчну втрату ваги, вегетаріанство.
   
 • Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH)
  Підвищення рівня ЛГ свідчить про: первинний гіпогонадизм, гонадотропінсекретуючі пухлини гіпофіза, менопауза, синдром полікістозних яєчників, синдром Шерешевского – Тернера, синдром Клайнфельтера, синдром передчасного статевого дозрівання.
  Зниження рівня притаманне для: гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, синдром затримки статевого дозрівання, гіпогонадотропний гіпогонадизм.
   
 • Пролактин (Prolactine, PRL)
  Підивщення рівня пролактину спостерігається при: пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для: гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
   
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)
  Підвищений рівень ФСГ характерний для: первинного гіпогонадизму, гонадотропін-секретуючих пухлин гіпофіза, менопаузи, синдрому резистентності до гонадотропінів, агенезії гонад, синдрому Клайнфельтера, ураження тестикулярної тканини при алкоголізмі, інтоксикаціях, опроміненні.
  Знижений рівень ФСГ притаманний для: гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, гіпогонадотропного гіпогонадизму, синдрому Шихана, синдрому Каллмана.
   
Коли призначають?

Комплекс рекомендований для контролю роботи жіночих статевих гормонів на тлі захворювань щитовидної залози, інфекцій, що передаються статевим шляхом та інших запальних захворювань жіночої статевої системи.

Рекомендації

Контроль фолікулярної фази МЦ оптимально проводити на 3-5 день менструального циклу.

Склад комплексу
Естрадіол (E2); Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH); Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH); Пролактин (Prolactine, PRL)
745 грнЦіна у відділенні
708 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку