Комплекс 22. Онкомаркери яйників I

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Онкомаркери яйників I включають:

 • Онкомаркер СА 125
 • Онкомаркер HE4
 • Індекс ROMA-IR

Онкомаркер СА 125 - глікопротеїн, який присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишківника, нирок. Маркер раку яєчників та його метастазування.

HE4 (human epididymis protein 4) - людський епідермальний протеїн. Гемотест HE4 дає досить точні результати і дозволяє виявити рак яєчників та ендометрію ще на доклінічній стадії захворювання. В порівнянні з іншими відомими маркерами раку яєчників, саме НЕ4 продемонстрував найбільшу чутливість, зокрема, на ранній стадії захворювання. Показник складає до 75%, тоді як для СА 125 — лише 40%. До того ж за умови наявності доброякісних і запальних гінекологічних захворювань, ендометріозу підвищення рівня НЕ4 не спостерігається. Це свідчить про високу діагностичну специфічність (до 96%) даного онкомаркера для визначення раку яєчників.

Для оцінки ризику злоякісних новоутворень у пацієнток з пухлиноподібними утвореннями в області малого тазу використовується діагностичний алгоритм ROMA. Алгоритм (індекс ROMA) враховує рівні онкомаркерів СА125 і HE4, а також менопаузальний статус пацієнтки, дозволяючи розрахувати вірогідність епітеліального раку яєчників у  жінок в пре – і пост менопаузі.

Відхилення від норми
 • Онкомаркер СА 125
  Підвищений рівень СА 125 свідчить про: рак яєчників, ендометрію, матки, фалопієвих труб, молочної залози, прямої кишки, підшлункової залози, легень, печінки, хронічні захворювання печінки, перитоніт, влеврит, панкреатит, ендометріоз, кістоми яєчників, аутоімунні захворювання.
  Зниження рівня онкомаркера протягом 3 місяців після видалення злоякісного новоутворення говорить про сприятливий прогноз.
   
 • Онкомаркер HE4
  Підвищення HE4 свідчить про: злоякісні захворювання (епітеліальний рак яєчників, рак ендометрію, поширена форма аденокарциноми легень); доброякісні захворювання, здебільшого при приєднанні ниркової недостатності на тлі різних захворювань.
   
Коли призначають?

Даний комплекс використовують для діагностики раку яєчників, матки, ендометрію, молочної та підшлункової залози, шлунка, печінки, прямої кишки, легень, та інших злоякісних новоутворень, а також для моніторингу їхнього перебігу та лікування. 

Рекомендації

Регулярні аналізи з певною періодичністю призначають для відстеження динаміки процесу і виявлення рецидивів після операції або проведеної терапії. Дуже рідко в разі онкології яєчників показник знаходиться в нормі через те, що клітини пухлини виробляють білок в недостатній кількості.

Склад комплексу
СА 125; HE4 (human epididymal protein 4 ); ROMA (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm), постменопауза; ROMA (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm), пременопауза
755 грнЦіна у відділенні
717 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку