Комплекс 48. Гіперандрогенія

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Дослідження "Гіперандрогенія" включає:

 • Андростендіон 
 • Загальний тестостерон
 • Тестостерон вільний 

Андростендіон - попередник статевих гормонів (тестостерону та естрону), який синтезується в наднирниках, яєчках та яєчниках. Приймає участь в статевому дозріванні, відповідає за розвиток чоловічих вторинних статевих ознак. Він є важливим стероїдним гормон жінок при менопаузі. Максимальний рівень андростендіону у жінок припадає на середину менструального циклу, під час вагітності його рівень підвищується.

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Тестостерон вільний – біологічно активна фракція тестостерону, яка не зв’язана з білками крові. У чоловічому організмі він синтезується клітинами сім’яників, а у жінок – корою надниркових залоз. Вільний тестостерон забезпечує функціонування чоловічих та жіночих статевих органів. У внутрішньоутробний період забезпечує утворення та розвиток первинних статевих ознак, а в період статевого дозрівання вторинних статевих ознак.

Відхилення від норми
 • Андростендіон 
  Підвищений рівень андростендіону при: синдромі полікістозних яєчників, гірсутизмі, синдромі Кушинга, природженій гіперплазії кори наднирників, невиношуванні вагітності, остеопорозі у жінок, стромальному гіпертекозі яєчників, гормонпродукуючих пухлинах яєчників та наднирників.
  Знижений при: гіпогонадизмі, первиннній наднирковій недостатності, природженій гіперплазії кори наднирників, серповидноклітинній анемії.
   
 • Загальний тестостерон
  Підвищення
  рівня загального тестостерону характерне для: тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.
  Знижений рівень свідчить про: первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.
   
 • Тестостерон вільний 
  Підвищення
  рівня може свідчити про наявність гірсутизму, андростероми, СПКЯ, стійкості організму до дії андрогенів.
  Знижений рівень свідчить про гіпогонадизм, хворобу Альцгеймера, імпотенцію, дефіцит ферменту Р450, лікування антидепресантами. 
Коли призначають?

Дане дослідження призначають при: діагностиці та лікуванні гіперандрогенічних станів, порушенні  статевого розвитку та менструального циклу, оцінки андрогенного статусу, моніторингу терапії тестостероном.

Рекомендації

Дане дослідження доцільно здавати за рекомендацією лікаря. У комплексі дешевше.

Склад комплексу
Тестостерон вільний; Загальний тестостерон; Андростендіон (Androstendione)
885 грнЦіна у відділенні
841 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку