Комплекс 49. Гіперандрогенія розширена

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Дослідження "Гіперандрогенія розширена" включає:

 • Андростендіон 
 • Загальний тестостерон
 • Тестостерон вільний 
 • 17-оксипрогестерон (17-ОНР) 
 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG) 
 • ДГЕА - сульфат 

Андростендіон - попередник статевих гормонів (тестостерону та естрону), який синтезується в наднирниках, яєчках та яєчниках. Приймає участь в статевому дозріванні, відповідає за розвиток чоловічих вторинних статевих ознак. Він є важливим стероїдним гормон жінок при менопаузі. Максимальний рівень андростендіону у жінок припадає на середину менструального циклу, під час вагітності його рівень підвищується.

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Тестостерон вільний – біологічно активна фракція тестостерону, яка не зв’язана з білками крові. У чоловічому організмі він синтезується клітинами сім’яників, а у жінок – корою надниркових залоз. Вільний тестостерон забезпечує функціонування чоловічих та жіночих статевих органів. У внутрішньоутробний період забезпечує утворення та розвиток первинних статевих ознак, а в період статевого дозрівання вторинних статевих ознак.

17-оксипрогестерон -  попередник гормону кортизолу, який синтезується наднирниками та бере участь в розщепленні білків, глюкози та жирів а також в підтримці кров’яного тиску. Концентрація 17-ОКП в крові залежить від рівня АКТГ і фази менструального циклу, має добові коливання.

Глобулін, зв'язуючий статеві гормони - білок, який зв'язує та транспортує статеві гормони (тестостерон та естрадіол). ГЗСГ синтезується в печінці. Статеві гормони, які зв'язані з цим білком, позбавлені активності, вони накопичуються в тканинах організму та циркулюють в кров'яному руслі. Це своєрідний запас гормонів, які при необхідності вивільняються та набувають активності. Рівень ГЗСГ у жінок не залежить від фази менструального циклу. Під час вагітності спостерігають різке підвищення концентрації в третьому триместрі, нормалізація якого спостерігається через 1-3 місяці після пологів.

ДГЕА-сульфат - стероїдний гормон, який синтезується в корі наднирників, а у чоловіків ще й в яєчках. Даний гормон є попередником статевих гормонів, таких як тестостерон та естроген.
 

Відхилення від норми
 • Андростендіон 
  Підвищений рівень андростендіону при: синдромі полікістозних яєчників, гірсутизмі, синдромі Кушинга, природженій гіперплазії кори наднирників, невиношуванні вагітності, остеопорозі у жінок, стромальному гіпертекозі яєчників, гормонпродукуючих пухлинах яєчників та наднирників.
  Знижений при: гіпогонадизмі, первиннній наднирковій недостатності, природженій гіперплазії кори наднирників, серповидноклітинній анемії.
   
 • Загальний тестостерон
  Підвищення
  рівня загального тестостерону характерне для: тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.
  Знижений рівень свідчить про: первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.
   
 • Тестостерон вільний 
  Підвищення
  рівня може свідчити про наявність гірсутизму, андростероми, СПКЯ, стійкості організму до дії андрогенів.
  Знижений рівень свідчить про гіпогонадизм, хворобу Альцгеймера, імпотенцію, дефіцит ферменту Р450, лікування антидепресантами. 
   
 • 17-оксипрогестерон (17-ОНР) 
  Підвищений
  рівень свідчить про вроджену гіперплазію кори наднирників, гормонпродукуючі пухлини наднирників та яєчників.
  Знижений рівень спостерігається при первинній наднирковій недостатності, чоловічому псевдогермафродитизмі.
   
 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG) 
  Підвищення рівня при: вагітності, гіпертиреозі, гіперестрогенії, вживанні тиреоїдних гормонів, нервовій анорексії, цирозі печінки.
  Зниження рівня при: гіпотиреозі, гіперандрогенії,ожирінні, гірсутизмі, синдромі полікістозних яєчників.
   
 • ДГЕА - сульфат 
  Підвищений рівень характерний для: вродженої гіперплазії кори наднирників, синдрому полікістозних яєчників, гірсутизму у жінок, пухлин кори наднирників, хвороби Кушинга, безпліддя.
  Знижений рівень може свідчити про: первинну та вторинну надниркову недостатність.
   
Коли призначають?

Дане дослідження призначають при: діагностиці та лікуванні гіперандрогенічних станів, порушенні  статевого розвитку та менструального циклу, оцінки андрогенного статусу, виявлення джерела андрогенів, моніторингу терапії тестостероном.

Рекомендації

Дане дослідження доцільно здавати за рекомендацією лікаря. У комплексі дешевше.

Склад комплексу
Андростендіон (Androstendione); 17-гідроксипрогестерон; Тестостерон вільний; Загальний тестостерон; ДГЕА - сульфат; Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG)
1550 грнЦіна у відділенні
1473 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку