Комплекс 50. Аменорея

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Дослідження "Аменорея" включає:

 • 17-оксипрогестерон (17-ОНР)
 • Адренокортикотропний гормон (АКТГ)
 • Андростендіон 
 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG) 
 • ДГЕА - сульфат 
 • Загальний тестостерон 
 • Тестостерон вільний 
 • Кортизол 
 • Пролактин (PRL) 
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)

17-оксипрогестерон -  попередник гормону кортизолу, який синтезується наднирниками та бере участь в розщепленні білків, глюкози та жирів а також в підтримці кров’яного тиску. Концентрація 17-ОКП в крові залежить від рівня АКТГ і фази менструального циклу, має добові коливання.

Адренокортикотропний гормон -  поліпептидний гормон передньої частки гіпофіза. АКТГ впливає на кору наднирників, тим самим стимулюючи вироблення кортизолу, естрогену і андрогенів.

Андростендіон - попередник статевих гормонів (тестостерону та естрону), який синтезується в наднирниках, яєчках та яєчниках. Приймає участь в статевому дозріванні, відповідає за розвиток чоловічих вторинних статевих ознак. Він є важливим стероїдним гормон жінок при менопаузі. Максимальний рівень андростендіону у жінок припадає на середину менструального циклу, під час вагітності його рівень підвищується.

Глобулін, зв'язуючий статеві гормони - білок, який зв'язує та транспортує статеві гормони (тестостерон та естрадіол). ГЗСГ синтезується в печінці. Статеві гормони, які зв'язані з цим білком, позбавлені активності, вони накопичуються в тканинах організму та циркулюють в кров'яному руслі. Це своєрідний запас гормонів, які при необхідності вивільняються та набувають активності. Рівень ГЗСГ у жінок не залежить від фази менструального циклу. Під час вагітності спостерігають різке підвищення концентрації в третьому триместрі, нормалізація якого спостерігається через 1-3 місяці після пологів.

ДГЕА-сульфат - стероїдний гормон, який синтезується в корі наднирників, а у чоловіків ще й в яєчках. Даний гормон є попередником статевих гормонів, таких як тестостерон та естроген.

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Тестостерон вільний – біологічно активна фракція тестостерону, яка не зв’язана з білками крові. У чоловічому організмі він синтезується клітинами сім’яників, а у жінок – корою надниркових залоз. Вільний тестостерон забезпечує функціонування чоловічих та жіночих статевих органів. У внутрішньоутробний період забезпечує утворення та розвиток первинних статевих ознак, а в період статевого дозрівання вторинних статевих ознак.

Кортизол - гормон кори наднирників, який синтезується під контролем АКТГ. Відіграє важливу роль в метаболізмі білків жирів і вуглеводів та має визначну роль у захисті організму від стресу.

Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.

Фолікулостимулюючий гормон - глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім'яних канальців і дозріванню сперми.

Відхилення від норми
 • 17-оксипрогестерон (17-ОНР)
  Підвищений
  рівень свідчить про вроджену гіперплазію кори наднирників, гормонпродукуючі пухлини наднирників та яєчників.
  Знижений рівень спостерігається при первинній наднирковій недостатності, чоловічому псевдогермафродитизмі.
   
 • Адренокортикотропний гормон (АКТГ)
  Підвищений рівень АКТГ спостерігається при: хворобі Іценка-Кушинга, Аддісона, природженій гіперплазії надниркових залоз, паранеопластичному синдромі, стресі.
  Знижений рівень АКТГ притаманний для: вторинної надниркової недостатності, раку кори наднирників, застосування глюкокортикоїдів.
   
 • Андростендіон 
  Підвищений рівень андростендіону при: синдромі полікістозних яєчників, гірсутизмі, синдромі Кушинга, природженій гіперплазії кори наднирників, невиношуванні вагітності, остеопорозі у жінок, стромальному гіпертекозі яєчників, гормонпродукуючих пухлинах яєчників та наднирників.
  Знижений при: гіпогонадизмі, первиннній наднирковій недостатності, природженій гіперплазії кори наднирників, серповидноклітинній анемії.
   
 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG) 
  Підвищення рівня при: вагітності, гіпертиреозі, гіперестрогенії, вживанні тиреоїдних гормонів, нервовій анорексії, цирозі печінки.
  Зниження рівня при: гіпотиреозі, гіперандрогенії,ожирінні, гірсутизмі, синдромі полікістозних яєчників.
   
 • ДГЕА - сульфат
  Підвищений рівень характерний для: вродженої гіперплазії кори наднирників, синдрому полікістозних яєчників, гірсутизму у жінок, пухлин кори наднирників, хвороби Кушинга, безпліддя.
  Знижений рівень може свідчити про: первинну та вторинну надниркову недостатність.
   
 • Загальний тестостерон
  Підвищення рівня загального тестостерону характерне для: тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.
  Знижений рівень свідчить про: первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.
   
 • Тестостерон вільний
  Підвищення
  рівня може свідчити про наявність гірсутизму, андростероми, СПКЯ, стійкості організму до дії андрогенів.
  Знижений рівень свідчить про гіпогонадизм, хворобу Альцгеймера, імпотенцію, дефіцит ферменту Р450, лікування антидепресантами. 
   
 • Кортизол 
  Підвищення
  рівня свідчить про: синдром та хворобу Кушинга, гіпертиреоз, стрес, стан гіпоглікемії, ожиріння, депресію.
  Знижений рівень сигналізує про: хворобу Адісона, вроджену гіперплазію наднирників, гіпотиреоз, гепатит.
   
 • Пролактин (PRL) 
  Підивщення рівня пролактину спостерігається при пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
   
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 
  Підвищення
   рівня ТТГ може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсію, психічні хвороби і отруєння свинцем, також може підвищуватися в третьому триместрі вагітності. 
  Зниження рівня ТТГ характерне для: дифузного токсичного зобу, гіпертиреозу вагітних, кахексії та психічних захворювань.
   
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)
  Підвищений рівень ФСГ характерний для первинного гіпогонадизму, гонадотропін-секретуючих пухлин гіпофіза, менопаузи, синдрому резистентності до гонадотропінів, агенезії гонад, синдрому Клайнфельтера, ураження тестикулярної тканини при алкоголізмі, інтоксикаціях, опроміненні.
  Знижений рівень ФСГ притаманний для гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, гіпогонадотропного гіпогонадизму, синдрому Шихана, синдрому Каллмана.
   
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження використовується для дослідження порушень менструальної функції, а також для диференціації причини цих порушень.

Рекомендації

Дане комплексне дослідження призначається лікарем для діагностики аменореї, в комплексі дешевше.

Склад комплексу
Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH); Пролактин (Prolactine, PRL); Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH); 17-гідроксипрогестерон; Тестостерон вільний; АКТГ; Загальний тестостерон; Кортизол; ДГЕА - сульфат; Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG); Андростендіон (Androstendione)
2635 грнЦіна у відділенні
2503 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку