Комплекс 51. Аномальна маткова кровотеча

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Аномальна маткова кровотеча" включає:

 • Тироксин (free T4)
 • Концентрація в сироватці Загального ХГ 
 • Пролактин (Prolactine, PRL) 
 • Онкомаркер СА 125 (яйників)
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 
 • Феритин (Ferritin)
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
 • Коагулограма (згідно Євростандартів)

Аномальна маткова кровотеча – це узагальнююче поняття для будь-якого відхилення менструального циклу від норми, що включає зміни регулярності і частоти менструацій, тривалості кровотечі або кількості крові, що втрачається.

Тироксин (Т4) - гормон щитоподібної залози, є попередником Т3, який посилює тканинний обмін, споживання кисню та синтез білку.  Максимальна концентрація даного гормону з 8 до 12 години ранку.

Загальний хоріонічний гонадоторопін  - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.

Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

Онкомаркер СА 125 - глікопротеїн, який присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишківника, нирок. Маркер раку яєчників та його метастазування.

Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.

Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.

Загальний аналіз крові (клінічний) - кількісне та якісне дослідження форменних елементів крові. Підрахунок лейкоцитарної формули здійснюється на автоматичному геманалізаторі. Кількісний та якісний аналіз картини крові дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі. 
Показники:
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (Нb)
-Гематокрит (HCT)
-Cередній об’єм еритроцитів (МСV)
-Cередній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH)
-Cередня концентрація гемоглобіну в еритроциті (MCHC)
-ШОЕ (ESR)
Диференційований підрахунок лейкоцитарної формули на автоматичному гематологічному аналізаторі:
-Тромбоцити (PLT)
-Лімфоцити, абс. (Lymph#, Г/л): абсолютна кількість лімфоцитів
-Лімфоцити (Lymphocytes), відн.%:  відсотковий вміст лімфоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), абс. (Gran#, Г/л ): абсолютна кількість гранулоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), відн.%:  відсотковий вміст гранулоцитів

Коагулограма- це комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Завдяки йому можна своєчасно виявити проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем, в першу чергу це кровотечі або підвищене згортання крові.
Складові коагулограми:
-Протромбіновий час (PT)
-Протромбіновий індекс (РІ)
-Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR)
-Загальний Фібриноген (Fibrinogen)
-Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)
 

Відхилення від норми
 • Тироксин (free T4)
  Підвищення рівня характерне для : дифузного токсичного зобу, тиреоїдиту, аденоми щитовидної залози, ожиріння, захворювання нирок, під час вагітності у жінок під дією естрогену рівень тироксину постійно зростає і досягає максимального значення у третьому триместрі.
  Причинами зниження рівня є: первинний гіпотиреоз, аутоіммунний тиреоїдит, ендемічний зоб, резекція щитовидної залози, виснаження, йододефіцит.
   
 • Концентрація в сироватці Загального ХГ 
  Підвищений
  рівень притаманний для: прогресуючої вагітності, ризику розвитку синдрому Дауна, міхурового занеску, хоріонепітеліоми.
  Знижений рівень спостерігається при: позаматковій вагітності або вагітності, що не розвивається, недостатності функції плаценти, високому ризику самовільного аборту, затримці розвитку плоду або навіть його загибелі.
   
 • Пролактин (Prolactine, PRL)
  Підивщення рівня пролактину спостерігається при пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
   
 • Онкомаркер СА 125 (яйників)
  Підвищений рівень СА 125 свідчить про: рак яєчників, ендометрію, матки, фалопієвих труб, молочної залози, прямої кишки, підшлункової залози, легень, печінки, хронічні захворювання печінки, перитоніт, влеврит, панкреатит, ендометріоз, кістоми яєчників, аутоімунні захворювання.
  Зниження рівня онкомаркера протягом 3 місяців після видалення злоякісного новоутворення говорить про сприятливий прогноз.
   
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH) 
  Підвищення
   рівня ТТГ може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсію, психічні хвороби і отруєння свинцем, також може підвищуватися в третьому триместрі вагітності. 
  Зниження рівня ТТГ характерне для: дифузного токсичного зобу, гіпертиреозу вагітних, кахексії та психічних захворювань.
   
 • Феритин (Ferritin)
  Підвищення
  рівня феритину свідчить про: надлишок заліза, запальні захворювання, гемолітичну анемію, голодування, захворювання печінки, лімфогранулематоз, ревматоїдний артрит.
  Знижений рівень притаманний для дефіциту заліза, в тому числі, у жінок під час вагітності.
   
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
  Лейкоцити (WBC)
  Фізіологічне зростання можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
  Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.
  Еритроцити (RBC)
  Надлишок еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень.
  Зниження рівня - про анемію.Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.
  Гемоглобін (Нb) 
  Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.
  Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт.
  Гематокрит (HCT)
  Підвищення може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту.
  Зниження свідчить про анемію.
  ШОЕ (ESR)
  Прискорена ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації.
  Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.
  Тромбоцити (PLT)
  У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців.
  Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.
  Лімфоцити (Lymphocytes) 
  Підвищення рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз. Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність. 
  Гранулоцити (Granulocytes)
  Підвищення
  рівня найчастіше свідчить про запальні інфекційні захворювання.
  Зниження про вірусну інфекцію, гематологічну патологію, колагенози.
   
 • Коагулограма (згідно Євростандартів)
  Протромбіновий час (PT)
  Подовження часу говорить про порушення згортання крові.
  Протромбіновий індекс (РІ)
  Підвищення показника притаманне для підвищення згортання та тромбоутворення а зниження для кровотеч.
  Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR)
  Підвищення
  рівня характерне для захворювань печінки, дефіцит вітаміну К, спадкового або набутого дефіциту I, II, V, VII, Х факторів згортання крові, механічної жовтяниці.
  Загальний Фібриноген (Fibrinogen)
  Причинами підвищення рівня фібриногену є запальні, інфекційні та аутоімуннні захворювання, операції, травми, атеросклероз та вагітність.
  Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)
  Підвищення
  рівня АЧТЧ вказує на схильність до кровотеч.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження використовують для діагностики та диференційної діагностики аномальних маткових кровотеч, а також контролю перебігу лікування.

Рекомендації

За наявності будь-яких порушень менструального циклу важливо звернутися до лікаря, та не займатися самолікуванням.

Склад комплексу
Концентрація в сироватці Загального ХГ; СА 125; Пролактин (Prolactine, PRL); Вільний Т4 (free T4); Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH); Феритин (Ferritin); МОМ (Концентрація в сироватці Загального ХГ); Коагулограма (згідно Євростандартів); Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
1550 грнЦіна у відділенні
1473 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку