Комплекс 53. Оцінка репродуктивного віку

Тривалість виконання: 9 робочих днів
Визначення

Оцінка репродуктивного віку включає:

 • Антимюллерів гормон (АМГ) 
 • Інгібін B 
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)

Антимюллерів гормон – гормон, який синтезується у чоловіків клітинами Сертолі ще на ембріональному етапі та бере участь у сперматогенезі, а у жінок починає синтезуватися після народження зернистими клітинами яєчників та бере участь в дозріванні та відборі фолікулів для овуляції, сприяючи щомісячному дозріванню фолікула. Однією з основних функцій даного гормону є диференціювання статі людського ембріона. Окрім цього, у хлопчиків АМГ забезпечує фізіологічний процес опускання яєчок у мошонку.

Інгібін В – глікопротеїн, синтезується клітинами Сертолі у чоловіків та зернистими клітинами яєчників у жінок. Інгібін В впливає на виділення гіпофізом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) – чим вище концентрація інгібіну, тим менше ФСГ поступає в кров. Даний глікопротеїн впливає на ріст фолікула та регулює спермогенез, впливає на клітини статевих залоз.  У жінок рівень інгібіну В підвищується з віком, що дозволяє використати його визначення для діагностики порушень статевого дозрівання, концентрація інгібіну В в сироватці  крові залежить від фази менструального циклу. У хлопчиків пік концентрації - в 3 місяці, з подальшим поступовим зниженням до 10 років. Виявлення інгібіну В вказує на присутність і функціональну здатність тестикулярної тканини. 

Фолікулостимулюючий гормон - глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім'яних канальців і дозріванню сперми.

Відхилення від норми
 • Антимюллерів гормон (АМГ) 
  Підвищений
  рівень АМГ свідчить про СПКЯ, гранулематозний рак яєчників, передчасне статеве дозрівання у жінок, затримку статевого дозрівання у чоловіків, крипторхізм, пухлини.
  Зниження рівня спостерігається при затримці статевого дозрівання у жінок, зниження оваріального резерву, менопаузі, передчасному статевому дозріванні у чоловіків, анорхізмі. 
   
 • Інгібін B 
  Підвищення
  рівня інгібіну В є маркером СПКЯ, гранульозоклітинних пухлин яєчників.
  Знижений рівень свідчить про вікове зниження оваріального резерву, менопаузу, передчасну недостатність яєчників, протипухлинну хіміотерапію, порушення сперматогенезу, гіпо- та гіпергонадотропний гіпогонадизм.
   
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)
  Підвищений рівень ФСГ характерний для первинного гіпогонадизму, гонадотропін-секретуючих пухлин гіпофіза, менопаузи, синдрому резистентності до гонадотропінів, агенезії гонад, синдрому Клайнфельтера, ураження тестикулярної тканини при алкоголізмі, інтоксикаціях, опроміненні.
  Знижений рівень ФСГ притаманний для гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, гіпогонадотропного гіпогонадизму, синдрому Шихана, синдрому Каллмана.
Коли призначають?

Дане дослідження призначається гінекологом для оцінки оваріального резерву, діагностики причин безпліддя у чоловіків та жінок, виявлення причин порушення статевого дозрівання, як маркер онкологічних захворювань яєчників.

Рекомендації

Дане комплексне дослідження використовують для оцінки репродуктивного віку.

Склад комплексу
Антимюллерів гормон (АМГ); Інгібін B; Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH)
1395 грнЦіна у відділенні
1325 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку