Комплекс 55. Гіперпролактинемія

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Гіперпролактинемія" включає:

 • Пролактин (PRL) 
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH)
 • Вільний Т4 (тироксин)

Синдром гіперпролактинемії - це стійке підвищення рівня пролактину в крові у невагітних жінок та чоловіків.

Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

Тироксин (Т4) - гормон щитоподібної залози, є попередником Т3, який посилює тканинний обмін, споживання кисню та синтез білку.  Максимальна концентрація даного гормону з 8 до 12 години ранку.

Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.
 

Відхилення від норми
 • Пролактин (PRL) 
  Підивщення рівня пролактину спостерігається при пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
   
 • Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH)
  Підвищення
   рівня ТТГ може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсію, психічні хвороби і отруєння свинцем, також може підвищуватися в третьому триместрі вагітності. 
  Зниження рівня ТТГ характерне для: дифузного токсичного зобу, гіпертиреозу вагітних, кахексії та психічних захворювань.
   
 • Вільний Т4 (тироксин)
  Підвищення рівня характерне для : дифузного токсичного зобу, тиреоїдиту, аденоми щитовидної залози, ожиріння, захворювання нирок, під час вагітності у жінок під дією естрогену рівень тироксину постійно зростає і досягає максимального значення у третьому триместрі.
  Причинами зниження рівня є: первинний гіпотиреоз, аутоіммунний тиреоїдит, ендемічний зоб, резекція щитовидної залози, виснаження, йододефіцит.
Коли призначають?

Дане дослідження використовують для діагностики, диференційної діагностики причин гіперпролактинемії, а також для моніторингу перебігу лікування.

Рекомендації

Дане дослідження призначається лікарем для діагностики гіперпролактинемії, адже у комплексі дешевше.

Склад комплексу
Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH); Вільний Т4 (free T4); Пролактин (Prolactine, PRL)
515 грнЦіна у відділенні
489 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку