PRISCA I триместру вагітності за даними УЗД (10 т. в

Тривалість виконання: 2 робочих днів
Примітка

Обов'язково потрібно мати з собою результати УЗД!!!

Визначення

PRISCA I триместру вагітності за даними УЗД – це дослідження, що виконується для скринінгового обстеження вагітних жінок з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плода - трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса), наявність дефекту нервової трубки (ДНТ).

Біохімічний скринінг I триместру вагітності «подвійний тест» складається з наступних досліджень:

  • концентрація в сироватці вільного β –ХГ (вільний β -ХГЛ, free β -hCG);
  • РАРР-А (pregnancy associated protein A, білок А плазми асоційований з вагітністю).

Дослідження проводиться між 10 і 13 тижнями вагітності.

Відхилення від норми

Результати обстеження видаються у вигляді бланка-звіту. У ньому вказуються дані, що використовувалися при розрахунках, наводяться результати проведених досліджень, скориговані значення МОМ. У висновку вказуються кількісні показники ступеня ризику по трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса) і дефекту нервової трубки (ДНТ).

Результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плода на підставі скринінгових біохімічних досліджень це статистичні імовірні показники, які не є підставою для постановки діагнозу, а служать показанням для подальших спеціальних методів дослідження.

Кількісна оцінка результатів, отриманих під час проведення цих профільних досліджень, буде проводитися за допомогою автоматизованої програми PRISCA (розробка фірми DPC, США).

При використанні програми PRISCA проводиться корекція медіан референсних значень з урахуванням індивідуальних даних. Для аналізу результатів застосовується розрахунок МОМ (відношення отриманого при дослідженні результату до індивідуально скоригованої медіані референсних значень). Використання комплексного підходу підвищує цінність скринінгу і, за даними ряду досліджень, дозволяє виявляти синдром Дауна у плода в першому триместрі вагітності в 85-90% випадків з 5% хибнопозитивних результатів.

Коли призначають?

Дане дослідження призначають при:

  • вік жінки старше 35 років;
  • наявність в сім'ї дитини (або в анамнезі - плоду перерваної вагітності) з генетично підтвердженою хворобою Дауна, іншими хромосомними хворобами, вродженими вадами розвитку;
  • спадкові захворювання у найближчих родичів;
  • радіаційне опромінення або інший шкідливий вплив на одного з подружжя до зачаття.
Рекомендації

Рекомендована підготовка:
При направленні на дослідження повинен бути заповнений спеціальний бланк, в якому вказуються індивідуальні дані вагітної жінки. До них відноситься вік, вага, результати УЗД для точного розрахунку терміну вагітності з обов'язковим зазначенням дати УЗД і ПІБ лікаря УЗД (КТР, БПР, кількість плодів, термін вагітності по УЗД, якщо є, дані про величину шийної складки - NT nuchal translucency), наявність додаткових факторів ризику (паління, діабет, ЕКО), етнічна приналежність. Необхідно вказати також ПІБ направляючого лікаря.

Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 12 годин. Взяття крові проводиться натщесерце або через 6-8 годин голодування. Допускається вживання води без газу і цукру. Напередодні здачі дослідження слід уникати харчових перевантажень.

460 грнЦіна у відділенні
414 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку